15°C bezchmurnie

Dramat po przerwie

Piłka nożna, Dramat przerwie - zdjęcie, fotografia

Drwęca Golub-Dobrzyń przegrała z Radzynianką Radzyń Chełmiński 1:3 i sześć kolejek przed zakończeniem sezonu zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli.

Podopieczni Łukasza Kierzkowskiego w sobotę rozegrali dwie diametralnie różne połowy. W pierwszej odsłonie sobotniego widowiska zgromadzeni w Golubiu-Dobrzyniu kibicie oglądali Drwęcę waleczną, mającą pomysł na rozegranie akcji, drużynę potrafiącą kontrolować środkową strefę boiska. Gospodarze często zagrażali golkiperowi z Radzynia i po golu Rutkowskiego zasłużenie prowadzili po 45. minutach 1:0.

Niestety, po zmianie stron gra miejscowych zdezorganizowała się. Goście w 48. minucie doprowadzili do remisu, siedem minut później wyszli na prowadzenie, a kwadrans po wznowieniu gry przypieczętowali swoje zwycięstwo, strzelając trzecią bramkę.

Porażka w stosunku 1:3 utrudnia realizację celu, którym jest utrzymanie w klasie okręgowej. W następnej kolejce Drwęca wyjedzie do Sicienka, by tam zmierzyć się z lokalnym Gryfem.