:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Absolutorium dla Jerzego Cieszyńskiego

Urzędy, Absolutorium Jerzego Cieszyńskiego - zdjęcie, fotografia

Podczas sesji 22 czerwca Rada Gminy Ciechocin miała za zadanie zaopiniować działania wójta za ostatni rok. Efektem tego jest udzielone absolutorium większością głosów.

Podczas ostatniej sesji Rada Gminy Ciechocin udzieliła wójtowi Jerzemu Cieszyńskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu na 2016 rok. Jest to potwierdzenie prawidłowej działalności włodarza w zakresie gospodarki finansowej. Radni przed podjęciem decyzji zapoznali się z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy, a także sprawozdaniami. Analizowali w tym zakresie sprawozdanie wójta gminy z wykonania budżetu na 2016 rok oraz sprawozdanie finansowe. Z obecnych na sesji 12 radnych 9 opowiedziało się za przyjęciem absolutorium, natomiast wstrzymały się 3 osoby. Sprzeciwów nie było.

– Wszystko jest dobrze, chociaż przy głosowaniu 3 osoby się wstrzymały. Jedna zawsze jest przeciwna, a przy niej są dwie pozostałe. Generalnie współpraca pomiędzy radnymi a wójtem jest jednak dobra. Należy wziąć pod uwagę, że na początku gmina miała prawie 60% zadłużenia, a po objęciu władzy przez obecnego wójta zadłużenie zmniejszyło się do ponad 30%. To o czymś świadczy. Każdemu życzyłbym takiego wójta jak Cieszyński. Jest bardzo pracowity i zwraca uwagę na każdy szczegół. Ja nie mam żadnych obaw i mu ufam – komentuje przewodniczący Rady Gminy Ciechocin Kazimierz Detmer. 

Daria Szpejenkowska
fot. nadesłane


Absolutorium dla Jerzego Cieszyńskiego komentarze opinie

  • gość 2017-07-06 00:05:37

    Co za bzdury tutaj są napisane? Cieszyński zmniejsza zadłużenie? A tak na marginesie przewodniczący rady nazywa się Tecmer! pani redaktor!

Dodajesz jako: Zaloguj się