:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C słabe opady deszczu

Andrzej Duda z wizytą w Plastice

20 marca z wizytą w firmie Plastica (wchodzącej w skład grupy Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych S.A.) gościł Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

Plastica Sp. z o.o. powstała w 2004 roku jako innowacyjna i zaawansowana technologicznie firma, która od początku swojej działalności dysponuje najnowocześniejszym parkiem maszynowym światowej klasy producentów. Od powstania działalności do dnia dzisiejszego firma mająca swoją siedzibę we Frydrychowie jest jedynym polskim wytwórcą paroprzepuszczalnych folii i laminatów używanych w przemyśle higienicznym, medycznym i odzieżowym.

Prezydent podczas swojej wizyty miał okazję zwiedzić nowoczesne hale fabryczne i zobaczyć, jak działa to prężne przedsiębiorstwo. Andrzej Duda był pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczył:  

- Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych mają kilkadziesiąt lat tradycji – powiedział prezydent - Od prawie 30 lat firma funkcjonuje w warunkach gospodarki wolnorynkowej, przy toczących się na przełomie lat 80. i 90. poważnych zmianach gospodarczych w naszym kraju. Jak dobrze wiemy wiele państwowych firm nie przetrwało tych zawirowań. Albo nie wytrzymywały konkurencji z zachodnimi przedsiębiorstwami, albo upadły zniszczone przez rabunkowe działania prywatyzacyjne. Na szczęście tak się nie stało w Toruniu w czym wielka zasługa Pana prezesa Jarosława Józefowicza. Spółka sprywatyzowała się w sposób bardzo uczciwy i stanowi w Polsce jeden z wzorów tego że można było te transformację gospodarczą przeprowadzić w taki sposób, aby nie tylko uratować firmę i by ten nasz wspólny majątek narodowy nie został zmarnowany, ale jeszcze można było ją rozwijać.

Andrzej Duda przypomniał, że TMZO zostało dwukrotnie uhonorowane nagrodą gospodarczą Prezydenta RP, m in. w kategorii „Odpowiedzialny Biznes”, ze względu na prowadzone przez tę grupę mnogość działać pomocowych i charytatywnych, mających na celu dobro drugiego człowieka. 

Prezes Józefowicz towarzyszył Andrzejowi Dudzie w zwiedzaniu fabryki, a następnie obaj udali się na wspólne rozmowy z zarządem spółki, gdzie przedstawiono prezydentowi obecną sytuację TMZO w kraju i zagranicą, a także prognozowane kierunki rozwoju i dalsze inwestycje. Prezydent był pod wrażeniem przedstawionej mu wizji i podkreślał że chciałby, aby taki model biznesowy był realizowany w innych polskich spółkach.

Dziennikarze mieli możliwość zadania pytań głowie państwa. Zapytano o ewentualny bojkot meczu otwarcia MŚ 2018, rozgrywanych w Rosji. Prezydent odparł, że Polska nie gra w meczu otwarcia i dla wszystkich jest to chyba zrozumiałe, że nie będzie go na tym wydarzeniu. 

- Jeśli wybiorę się na jakiekolwiek spotkanie, to będzie to mecz biało-czerwonych i mam nadzieję, że nasi piłkarze zagrają w finale – dodał prezydent. 

Padło również pytanie o wizytę kanclerz  Angeli Merkel w naszym kraju. 

- Kilka dni temu rozmawiałem z Heiko Massem, nowym ministrem spraw zagranicznych Niemiec. To była długa, godzinna rozmowa, podczas której poruszyliśmy wiele tematów, takich jak Nord Stream czy sytuacja w Rosji. Natomiast wczoraj rozmawiałem z panią kanclerz, przede wszystkim o przyszłości współpracy europejskiej. Poruszyliśmy również temat relacji z Francją, przyszłości Trójkąta Weimarskiego, sytuacji w Rosji i na Ukrainie, a także bezpieczeństwa Polski i Europy i współpracy na tym polu z NATO.

Prezydenta zapytano również o gorący w ostatnich dniach temat ewentualnego udziału firmy Cambridge Analytica w kampanii prezydenckiej w 2015 roku. 

- Nic nie wiem o współpracy z tą firmą. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałem. To jest fake news. Oczywiście, w czasie kampanii prezydenckiej mój sztab korzystał z Facebooka, ja osobiście korzystałem z Twittera, natomiast nic mi nie wiadomo, abyśmy w tym zakreśli podjęli jakąś specjalną współpracę z zagraniczną firmą. Dla mnie jest to kompletnie zmyślona informacja.  

Tekst i fot (LB)

andrzej duda - komentarze opinie

  • seni - niezalogowany 2018-03-30 00:58:20

    Wielka wizyta prezydenta Dudy PIS zakaz handlu w niedzielę a pracownicy nie wiem jak plastica ale Seni zostali zmuszeni pracować w świata wielkanocne!!!!! Jak ktoś weźmie opiekę na dziecko czy na żądanie pan ze wsi rodem oznajmił że 3 miesiąca będziemy bez premi!!!! Bo urlopy wstrzymane !!!! do odwolania !! Bialy murzyn w wlasnym kraju !! Nie dosc ze robi się w niedzielę każde święta to ciężko zatrzymać zakład na 3 dni Bożego Narodzenia I 2 dni wielkanocne mowa tylko o 5 -ciu niech w roku co można spędzić z rodziną !!!!! I co mamy powiedzieć dzieciom ze nie możemy spędzić z nimi świat?? Ale prezes będzie w kościele i w pierwsZej ławce !!!! Razem z naszym rządem !!!!!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się