:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  27°C bezchmurnie

Bagno na rynku

Prezentujemy kolejną ciekawą pocztówkę z Golubia-Dobrzynia. Tym razem przedstawiamy widok z Dobrzynia nad Drwęcą. Kartka pochodzi z początków XX wieku i przedstawia obecny Plac Tysiąclecia.

Czytelnik może dostrzec, że do współczesnych czasów zachowała się kamienica przy ulicy Kilińskiego 1 (po lewej stronie kartki). W miejscu gdzie dziś znajdują się bloki przy Placu Tysiąclecia kiedyś mieściła się duża kamienica – po prawej stronie pocztówki. 
Dobrzyńskie targi przyciągały wielu kupców, okolicznych właścicieli ziemiskich, rolników. Handlowano płodami rolnymi, ubraniami oraz niemal wszytskimi niezbędnymi do życia towarami. Na dobrzyńskie targi przyjeżdżali mieszkańcy Rypina, Lipna a nawet Włocławka. 
Zdjęcie zostało wykonane najprawdopodobniej w czasie targu o czym mogą świadczyć widoczne na zdjęciu worki ze zbożem i wozy z końmi. Prezentowana pocztówka ta jest jedną z nielicznych, które pokazują jak wyglądał kiedyś Dobrzyń. Wiele więcej zachowało się zdjęć z  Golubia. Fotografie Dobrzynia są gratką dla kolekcjonerów. Wynika to z faktu, że niewielu mieszkańców ówczesnego miasta posiadało aparaty fotograficzne. 

Prosimy czytelników i mieszkańców Golubia-Dobrzynia, Kowalewa Pomorskiego i okolic o prezentowanie starych zdjęć i pocztówek na łamach CGD. Prosimy o kontakt z redakcją przy ulicy Rynek 20 w Golubiu-Dobrzyniu lub pod numerem telefonu 608154720 lub drogą elektroniczną – s.wisniewski@wpr.info.pl

(szyw)
fot. zbiory prywatne

Bagno na rynku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Golub-cgd.pl