:-(
Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Na ostatniej wspólnej komisji rady miasta Golubia-Dobrzyniu radni przegłosowali po raz kolejny kilkadziesiąt wniosków dotyczących inwestycji w mieście. Po szacunkowym podliczeniu kosztów pochłoną one kilka milionów złotych. Problemem jest jednak brak pieniędzy...
Na liście prawie 60 projektów znalazło się wiele takich, które już wcześniej radni przegłosowywali. Niektóre pojawiły się nawet jeszcze w poprzedniej kadencji. Część wniosków trafiła do urzędu jesienią zeszłego roku, inne w styczniu czy w lutym. Mimo tego, że już wówczas je pozytywnie zaopiniowano, nadal nie zostały zrealizowane. Pojawiły się kolejne nowe i stare pomysły.
Na liście przegłosowanych projektów znalazły się między innymi: zainstalowanie w mieście monitoringu (wnioskujący Krzysztof Skrzyniecki – red.), rozbudowa placu zabaw na osiedlu Katarzyńska (Józef Pietrzak), zagospodarowanie zieleni na terenie starówki (Andrzej Kuciński), wsparcie policji i straży pożarnej, budowa chodnika i oświetlenia przy ul. Kościuszki (Aleksander Wichrowski), remont ścieżki przy Adabecie (burmistrz), naprawa chodników w mieście (Konrad Zaporowicz), zwiększenie wydatków na promocję miasta (burmistrz), budowa oświetlenia na osiedlu Panorama (Jolanta Rzeszotarska), remont Domku Pod Kapturkiem (burmistrz).
– Radni niemal jednogłośnie przegłosowali wszystkie wnioski – mówi Krzysztof Skrzyniecki, radny RM. – Chcemy, aby w mieście inwestować. Prac do wykonania jest bardzo dużo. Ponownie głosowaliśmy nad tymi wnioskami. Mam jednak wrażenie, że zostało to po to zrobione, aby usprawiedliwić wzięcie kolejnego kredytu. Bo pieniędzy w kasie miejskiej brakuje.
Trwają natomiast prace budowlane na terenie Golubsko-Dobrzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w ramach inwestycji „Kompleksowe przygotowanie i uzbrojenie terenu Golubsko-Dobrzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego”. Obecnie prowadzona jest wycinka drzew oraz wykopy związane z budową sieci sanitarnej. Roboty budowlane, zgodnie z umową potrwają do końca czerwca przyszłego roku.
W ramach inwestycji przybędzie ponad 800 metrów nowej drogi wraz z kompleksowym uzbrojeniem trenów inwestycyjnych zlokalizowanych w pobliżu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Inwestycja jest dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi 7,7 miliona złotych, z czego 85% kwoty ma stanowić dofinansowanie.
(Szyw), fot. ilustracyjne
Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?
Będą inwestycje. Ale za co? komentarze opinie