:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Bezpieczniejsze kąpieliska nad Drwęcą

Komunikaty i profilaktyka, Bezpieczniejsze kąpieliska Drwęcą - zdjęcie, fotografia

Strażacy Komendy Powiatowej PSP w Golubiu-Dobrzyniu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu, przeprowadzili kontrole niestrzeżonych kąpielisk nad rzeką Drwęcą.

Celem kontroli było zmniejszenie liczby tragedii dochodzących na niestrzeżonych, dzikich kąpieliskach lub w miejscach, gdzie kąpiel jest zabroniona. Wśród głównych przyczyn takich tragedii  wymienia się lekceważenie zagrożenia oraz przecenianie swoich możliwości i umiejętności, brawura, czy też wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu.

Czynności te przeprowadzone były w ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Jest to akcja skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieżei mają na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z korzystania z tzw. "dzikich kąpielisk" oraz popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

fot. KPPSP

(kp)

Źródło: KPPSP Golub-Dobrzyń

 

Bezpieczniejsze kąpieliska nad Drwęcą komentarze opinie

  • gość 2018-07-31 16:03:32

    No ok, przyszli, skontrolowali i jak to się przyczyniło do zwiększenia bezpieczeństwa?

Dodajesz jako: Zaloguj się