:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Burmistrz Mariusz Piątkowski bez absolutorium

Urzędy, Burmistrz Mariusz Piątkowski absolutorium - zdjęcie, fotografia

Tylko 3 radnych głosowało za przyjęciem uchwały dotyczącej udzielenia burmistrzowi Mariuszowi Piątkowskiemu absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. W ten sposób radni wyrazili swoją dezaprobatę w stosunku do polityki finansowej burmistrza

Głównym punktem obrad podczas ostatniej sesji rady w Golubiu-Dobrzyniu była kwestia udzielenia burmistrzowi absolutorium.

– Realizacja budżetu za 2016 rok to nasz wspólny sukces – mówił przed głosowaniem burmistrz. – Jest to historyczny wynik, nadwyżka budżetowa wyniosła ponad 3 mln. Nie zdarzyło się to w tym mieście nigdy. Inwestycje za ponad 1,3 mln zł, to też całkiem nieźle w sytuacji, w jakiej znalazł się budżet miasta. 

Radni nie podzielili jednak jego entuzjazmu. Co prawda budżet i jego wykonanie uzyskało pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy, ale radni mieli zastrzeżenia. 

Podczas sesji obecnych było 11 na 15 radnych. Aby uchwała przeszła potrzebna była bezwzględna większość ustawowego składu rady, a więc 8 radnych. Za uchwałą udzielającą absolutorium głosowało 3 radnych, 3 było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu. Można powiedzieć, że to „żółta kartka” pokazana burmistrzowi.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy powodem takiej decyzji radnych było niezadowolenie z tempa wykonywania niektórych inwestycji, których i tak nie ma w mieście zbyt wiele z powodu dużego zadłużenia.

Brak uchwały o udzieleniu absolutorium może utrudnić burmistrzowi Piątkowskiemu negocjacje z bankami w sprawie kredytu, który miasto zamierzało w najbliższym czasie zaciągnąć.
 

Tekst i fot. (magbet)

Burmistrz Mariusz Piątkowski bez absolutorium komentarze opinie

  • gość 2017-07-10 12:15:59

    Jestem rozczarowany postawą obecnej Rady Miasta. Radni rozpoczynając swoją kadencję również mówili o oszczędnościach, burmistrz prowadzi miasto w tym kierunku a tymczasem radnym przestaje się to podobać. Chyba zbliża się kampania wyborcza i niestety czeka nas polityczna hucpa. Szkoda, bo skład Rady Miasta dawał nadzieję na normalność. Niestety towarzystwo w większości zawodzi...

Dodajesz jako: Zaloguj się