:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  27°C bezchmurnie

Czas na kulturę

Urzędy, kulturę - zdjęcie, fotografia

W gminie Golub-Dobrzyń rozpoczęło się opracowywanie Strategii Rozwoju Kultury. Dokument ma zdefiniować potrzeby kulturalne mieszkańców i zaproponować rozwiązania w tej sferze.

10 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gałczewie odbyło się spotkanie inaugurujące prace nad strategią kultury. Oprócz władz gminy, wzięli w nim udział także dyrektorzy szkół, sołtysi i przedstawiciele instytucji kultury działających na terenie gminy. 

– Inwestujemy wiele w infrastrukturę, ale przychodzi czas, gdy należy zadbać także o cele wyższego rzędu na przykład kulturę – zapowiadał podczas jednej z sesji rady gminy wójt Marek Ryłowicz.

Dokument przygotuje firma Inwestor Doradztwo Finansowo-Kredytowe w Toruniu. Jej przedstawiciel Przemysław Pawlak omówił poszczególne etapy powstawania strategii. Do mieszkańców oraz instytucji trafiły już ankiety, w których mogą wyrazić swoje zdanie na temat potrzeb kulturalnych. Mogą także zaproponować wydarzenie kulturalne, które ich zdaniem byłyby ciekawe. 
 

(pw)
fot. nadesłane

Czas na kulturę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Golub-cgd.pl