:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Czy grozi nam powódź?

Interwencje, grozi powódź - zdjęcie, fotografia

Stan wody w Drwęcy w ciągu ostatnich tygodni jest bardzo wysoki. Na szczęście nasz region nie jest zagrożony powodzią, mimo że kilka dni temu żywioł wdarł się na golubski bulwar

W miniony weekend strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu wraz z pracownikami starostwa powiatowego, w ramach Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, sprawdzali stan wody w Drwęcy na terenie regionu. 

– Na szczęście woda w Drwęcy nie przekroczyła w naszym powiecie stanów alarmowych – podkreśla Krzysztof Skrzyniecki, odpowiadający za zarządzanie kryzysowe w starostwie powiatowym. – Do stanu alarmowego w Golubiu-Dobrzyniu i Ciechocinie brakuje kilkudziesięciu centymetrów. Wiemy, że woda pojawiła się na bulwarze, ale nie ma zagrożenia, bo oceniamy, że w najbliższym czasie zacznie opadać. Większe ryzyko podtopień może być na wiosnę.

W naszej okolicy poziom Drwęcy jest wysoki. Świadczą o tym rozlewiska w okolicy Olszówki, jednak woda nie zagraża posesjom. Gorzej sytuacja wygląda w powiecie brodnickim oraz nowomiejskim. W Brodnicy woda przekroczyła stan alarmowy. 
 

(szyw), (ToB)
fot. Felix

Czy grozi nam powódź? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się