:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Dąb niepodległości

Wydarzenia lokalne, niepodległości - zdjęcie, fotografia

W Działyniu, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, został posadzony dąb.

Licznie zgromadzonych gości powitała wójt gminy Zbójno Katarzyna Kukielska. Obchody rozpoczęły się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i odśpiewania hymnu. Jak podkreśliła pani wójt, sadzenie dębu jest jedną z wielu inicjatyw podejmowanych w ramach wieloletniego programu Niepodległa na lata 2017-2021. 

– Tym symbolicznym aktem upamiętniającym 100-lecie niepodległości włączyliśmy się do pięknej akcji sadzenia drzew, realizowanej przez wojewodę w partnerstwie z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe – mówi Katarzyna Kukielska.
Dorota Dzięgielewska, przedstawicielka wojewody, odczytała fragment listu Mikołaja Bogdanowicza. Pogratulowała też znakomitej organizacji imprezy.

Z  okolicznościowym programem artystycznym wystąpiły dzieci z klas 3-7 Zespołu Szkół w Działyniu. Młodzi artyści opowiedzieli historię odzyskania niepodległości przez Polskę. 

– To była piękna lekcja historii przekazana w atrakcyjnej i ciekawej formule – dodaje wójt gminy. – Znakomity przykład pokazujący, że rozmowa, dzielenie się swoją wiedzą i przeżyciami z młodym pokoleniem jest niezwykle wartościowe, pouczające, cenne i zacieśniające więzi pokoleniowe. Jesteśmy pełni uznania.
 

(szyw), fot. UG

Dąb niepodległości komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się