:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Dbają o powietrze

Komunikaty i profilaktyka, Dbają powietrze - zdjęcie, fotografia

Policjanci przeprowadzili kolejne działania pod kryptonimem „SMOG”. Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co mogło powodować zwiększoną emisję spalin

W poniedziałek 30 lipca funkcjonariusze golubsko-dobrzyńskiej ,,drogówki”, w czternastu punktach kontrolnych na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego, sprawdzali  czy układ wydechowy pojazdu nie powoduje nadmiernego zadymienia, kontrolowali sprawność układów: kierowniczego, hamulcowego i zawieszenia. 

– Celem akcji ,,SMOG” było ujawnianie i eliminowanie z drogi pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazywał na wadliwe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co mogło wpływać na zwiększoną emisję spalin do atmosfery. Podczas działań policjanci zwracali również szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących – tłumaczy asp. sztab. Małgorzata Lipińska z KPP Golub-Dobrzyń. 

Golubsko-dobrzyńscy policjanci przypominają, że kierujący, których pojazdy nie spełniają wymogów określonych przepisami prawa, muszą się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki. Ponadto kierowcy za zły stan techniczny pojazdu mogą zostać ukarani mandatem w wysokości do 500 zł.
 

(ToB)
fot. ilustracyjne

Dbają o powietrze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się