Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Piłka nożna, Derby Promienia Kowalewo Pomorskie - zdjęcie, fotografia
Gazeta CGD 22/03/2018 12:12

Pierwsze spotkanie rundy wiosennej przyniosło szlagier w postaci derbów powiatu golubsko-dobrzyńskiego. LKS Promień Kowalewo Pomorskie podejmował na swoim boisku Drwęcę Golub-Dobrzyń i odprawił przyjezdnych z bagażem kilku bramek

Oba zespoły startowały z zupełnie odmiennej pozycji. Promień skończył jesień na 3. miejscu w tabeli, tracąc co prawda do liderującego Pomorzanina Toruń aż osiem punktów, ale będąc blisko Victorii Lisewo, która wyprzedzała LKS tylko o jeden punkt. Natomiast Drwęca kolejny sezon broni się przed spadkiem i po rundzie jesiennej zajmowała 14. miejsce, o punkt wyprzedzając Tor Laskowice Pomorskie i o 5 punktów zamykającą tabelę drużynę KS Łochowo. Warto wspomnieć, że pierwsze spotkanie obu drużyn z naszego powiatu, które inaugurowało rozgrywki sezonu 2017/2018, zakończyło się wygraną Promienia 2:1.

Mroźna aura i kiepskie warunki pogodowe sprawiły, że w wielu miejscach w Polsce mecze okręgówki, ku rozpaczy lokalnych kibiców, zostały przełożone. Nic takiego jednak nie miało miejsca na obiekcie przy ulicy Chopina 26 i kilkudziesięciu fanów obydwu jedenastek mogło bez przeszkód delektować się tym powiatowym klasykiem. Pierwsze minuty spotkania były klasycznym badaniem przeciwnika. Dużo walki w środkowym sektorze boiska i jeszcze więcej strat z obydwu stron. Drwęca próbowała objąć prowadzenie kilkukrotnie, jednak ich strzały nie były zbyt groźnie. Dopiero strzał z rzutu wolnego, podyktowanego za faul na graczu przyjezdnych, postraszył nieco golkipera gospodarzy, który sparował piłkę na rzut rożny.

Wreszcie do głosu doszli gospodarze. W 24. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony zakotłowało się w polu karnym Drwęcy. Najpierw Łukasz Kulczewski nie trafił w piłkę, potem Rafał Bojanowski miał problemy ze złapaniem futbolówki, ale ostatecznie ten pierwszy wcisnął piłkę do bramki i kibice gospodarzy mogli oklaskiwać pierwszą bramkę swoich ulubieńców. Już sześć minut później fani mieli okazję do ponownego świętowania, kiedy strzałem zza pola karnego bramkarza pokonał Dawid Kawka. Po tej bramce tempo spotkania nieco siadło, aż do 44. minuty. Drwęca, po rzucie rożnym dla Promienia, ruszyła środkiem boiska z kontrą, którą obrońca gospodarzy zatrzymał groźnym wejściem od tyłu w nogi Kamila Górala, za co otrzymał żółtą kartkę. Niski strzał z rzutu wolnego dał przyjezdnym kontaktową bramkę i wynik 2:1 mógł zwiastować emocje po przerwie.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy do złudzenie przypominał ten z pierwszej połowy. Dużo strat, mało składnych akcji. Dopiero w 64. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę do własnej bramki skierował Dariusz Gołoś i było 3:1 dla Promienia. Już trzy minuty później było wiadomo, że Drwęca tego spotkania nie wygra. Po niskim dośrodkowaniu z prawej strony Maciej Łuszczyński strzelił czwartą bramkę dla gospodarzy. Piłkarze z Golubia-Dobrzynia praktycznie nie istnieli w drugiej połowie. W oczy rzucał się brak pomysłu na rozegranie składnej akcji, która mogłaby zaszkodzić kowalewianom. Pierwszą dogodną okazję do strzelenia gola mieli dopiero w 80. minucie, kiedy mierzony strzał przy słupku, z rzutu wolnego, obronił golkiper gospodarzy. Promień za to miał kilka groźnych sytuacji, z czego najciekawiej wyglądała dwójkowa kontra po rzucie rożnym. Strzał niestety przeszedł obok prawego słupka. Wynik spotkania gospodarze ustalili w 89. minucie po karnym podyktowanym za zagranie ręką. Rafał Bojanowski co prawda wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie Piotra Kwiatkowskiego było mocne i celne.

Po tym spotkaniu LKS Promień Kowalewo Pomorskie przesunął się na drugie miejsce w tabeli, wyprzedzając o punkt Victorię Lisewo, która zremisowała z BKS Bydgoszcz 1:1. Drwęca Golub-Dobrzyń pozostaje na 14. miejscu z przewagą jednego punktu i jednego spotkania nad Torem (mecz w Laskowicach Pomorskich z Pomorzaninem nie odbył się ze względu na zły stan murawy). W następnej kolejne Promień zagra na wyjeździe z Gromem Więcbork, natomiast Drwęca podejmie u siebie Radzyniankę Radzyń Chełmiński.