:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Gorsze oblicze żniw

Wypadki, Gorsze oblicze żniw - zdjęcie, fotografia

Żniwa to nie tylko czas wytężonej pracy. To także okres, w którym dochodzi do bardzo wielu wypadków. Przedstawiamy kilka z nich, by zmotywować czytelników do dbania o zdrowie własne oraz innych.

25 lipca w Wielkopolsce 24-letni rolnik doznał bardzo ciężkich obrażeń po tym, jak nachylił się nad zbiornikiem na zboże w kombajnie, a następnie do niego wpadł. Czyszczenie, usuwanie gromadzących się materiałów w kombajnie doprowadza do największej liczby wypadków podczas prac na tych maszynach. Druga pod względem liczby wypadków spowodowanych przez kombajny jest nieostrożność w ruchu po drogach publicznych. 23 lipca nieopodal Biłgoraja na Lubelszczyźnie motocyklista wjechał pod kombajn i zginął na miejscu. 

Niestety, kolejny rok przynosi tragedie najmłodszych. Na początku lipca na Dolnym Śląsku zaledwie 1,5-roczne dziecko włożyło rączkę do mechanizmu pracującego ciągnika. 

Kolejna z przyczyn wypadków – na całe szczęście coraz rzadsza – to alkohol. 22 lipca w województwie pomorskim 38-latek podczas żniw usiłował wejść na kombajn, ale spadł z drabinki i upadł brzuchem na przednie koło. Na szczęście uniknął przejechania. Policja stwierdziła u niego 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przy okazji zwracamy się z apelem o wyrozumiałość do pozostałych uczestników ruchu, by mieli wzgląd na maszyny rolnicze, które w tych dniach częściej niż zwykle pojawiają się na drogach. Jadąc ciągnikiem z dwiema przyczepami rolnik ma ograniczone pole widzenia i może nie zauważyć np. rowerzysty lub motocyklisty. 
 

(pw)

Gorsze oblicze żniw komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się