:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Grudziądz z życiówką

Lekkoatletyka, Grudziądz życiówką - zdjęcie, fotografia

Mieszkanki naszego powiatu z sukcesami wzięły udział w biegach imienia Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu.

Bronisław Malinowski – wspaniały polski lekkoatleta, mistrz w biegu na 3000 m z przeszkodami 27 września 1981 roku, zginął w wypadku samochodowym na moście w Grudziądzu. Od 36 lat w Grudziądzu organizowane są biegi imienia zmarłego atlety.

Od trzech lat uczestniczą w nich pochodzące z Płonnego: Ania i Asia Żuchowskie. W tegorocznym biegu Anna zajęła 8. miejsce wśród kobiet. Była także pierwsza w kategorii 16-19 lat. 10 km pokonała w 40 minut i 43 sekundy, co jest jej rekordem życiowym. Joanna uczestniczyła w biegu młodzieżowym na dystansie 1500 metrów. Zajęła drugą lokatę za Elizą Megger.