:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Historyczne starcie Kopernika

Siatkówka, Historyczne starcie Kopernika - zdjęcie, fotografia

Zawodniczki Kopernika Gałczewo po raz pierwszy wystąpiły w siatkarskiej kategorii juniorek. Na inaugurację ligowych zmagań przegrały 0:3 z ekipą WTS-u Włocławek.

Reprezentantki Kopernika podejmowały team z Włocławka we własnej hali. Premierowe starcie w kategorii juniorek uwypukliło różnicę, które dzieli skład z Gałczewa od czołowych ekip wojewódzkich.

W pierwszym secie WTS szybko wypracował sobie sporą przewagę i pewnie zwyciężył w stosunku 25:12. Druga partia była bardziej wyrównana. Gałczewianki prowadziły kilkukrotnie, ale od drugiej przerwy technicznej rywalki odrabiały stopniowo poniesione straty i zdołały zwyciężyć również w tym secie.Trzecia odsłona przypominała pierwszą, a dominacja WTS-u i różnica w technicznym wyszkoleniu była bardzo widoczna. Siatkarki w Włocławka wygrały tę partię do 19 i cały mecz pewnie 3:0.

Kopernik wśród juniorek musi nabyć jeszcze niezbędnego doświadczenia i ogrania, by móc myśleć o punktowych zdobyczach. Kolejna okazja ku temu nadarzy się już w środę, kiedy to ekipa z Gałczewa zagra na wyjeździe z Jokerem Świecie.

Juniorki Kopernika przeciwko WTS-owi zagrały w składzie: Weronika Makowska, Julia Pagie, Joanna Dąbrowska, Joanna Grochocka, Paulina Czajkowska, Wiktoria Klonowska, Maria Kudrej, Andżelika Różalska, Patrycja Różalska, Paulina Kopczyńska, Jolanta Gajewska.