:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Klamka zapadła, „kowalewska” do remontu!

Inwestycje, Klamka zapadła „kowalewska” remontu! - zdjęcie, fotografia

We wtorek 29 maja w Ostrowitem marszałek województwa Piotr Całbecki podpisał umowę na przebudowę blisko dziesięciokilometrowego odcinka drogi z Kowalewa Pomorskiego do Golubia-Dobrzynia. Remont potrwa najdalej do końca roku

– Przebudowa drogi pomiędzy Kowalewem Pomorskim i Golubiem Dobrzyniem to jedno z kilku dużych zadań uruchomionych w ostatnich miesiącach na wojewódzkich trasach. Trasa zostanie poszerzona i wzmocniona, poprawi się też bezpieczeństwo użytkowników tej drogi i mieszkańców. Dzięki współpracy z samorządami lokalnymi w ostatnich latach przy trasie powstały już ciągi pieszo-rowerowe – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Gruntowny remont zakłada przede wszystkim przebudowę nawierzchni na odcinku blisko 10 kilometrów, poszerzenie drogi do 6 metrów i wykonanie pobocza. Wykonana zostanie nowa podbudowa, na której pojawią się: wzmacniająca siatka i nowe warstwy bitumiczne. Po przebudowie droga będzie przenosiła obciążenia 10 ton na oś. Miejsca niebezpieczne zabezpieczone będą barierami. W zakres zadania wchodzi też wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, przebudowa istniejących zatok autobusowych, zjazdów oraz poprawa odwodnienia.

Roboty budowlane wykona wyłoniona w przetargu firma Trakcja PRKiI. Koszt realizacji zadania to 15,6 miliona złotych. Trasa będzie objęta 7-letnią gwarancją. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec tego roku.

We miniony wtorek w Ostrowitem podpisy pod umową złożyli: marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Dariusz Kurzawa, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Mirosław Kielnik oraz dyrektor oddziału firmy Trakcja PRKiI Marek Antoniak. 
 

(ToB)
fot. Urząd Marszałkowski

Remont trasy nr 554 w liczbach

• Koszt remontu –15,64 mln zł
• Gwarancja – 84 miesiące
• Długość trasy – 9,65 km
 

Klamka zapadła, „kowalewska” do remontu! komentarze opinie

 • Obserwator - niezalogowany 2018-06-05 21:15:41

  W koncu...takie firmy w mieście...zamek itd itd a nie szło dojechac.... może jeszcze ktos pójdzie po rozum do glowy i zdemontuje stare tory... chyba ze burmistrz właśnie stojac na tych torach będzie w grudniu przecinał wstęgę wieńcząc zakończenie tej inwestycji....

 • Obserwator - niezalogowany 2018-06-05 21:18:59

  Jeszcze jedno.... może przy okazji obściskiwała się z władzą nadrzędną....można było poruszyć temat świateł dzięki ktorym w godzinach szczytu stoi... całe miasto... Chyba że wciąż brakuje odwagi żeby poruszyć ten temat????

 • Obserwator - niezalogowany 2018-06-05 21:20:24

  Jeszcze jedno.... może przy okazji obściskiwała się z władzą nadrzędną....można było poruszyć temat świateł dzięki ktorym w godzinach szczytu stoi... całe miasto... Chyba że wciąż brakuje odwagi żeby poruszyć ten temat????

 • Obserwator - niezalogowany 2018-06-05 22:05:23

  Mam takie pytanie do szanownego Pana burmistrza....ile kosztuje wyprofilowanie i zagospodarowanie dla dzieciaków gorki przy lesie za blokami na Żeromskiego...??? Czy to jakiś arcy kłopot na ten sztuczny de facto twór wpuścic koparkę i zrobić cis dla dzieciaków na wakacje i na ferie ... może Pan burmistrz nie zjeżdża tam na sankach...ake ja ze swoimi urwiskami zjezdzalem i nie tylko ja...i przydaloby się to ogarnąć....

 • Obserwator - niezalogowany 2018-06-05 22:09:17

  Gdy ktoś był zainteresowany jak to zrobic....polecam artykuł...górka aktywności w parku wolności...

 • gość 2018-06-06 16:18:09

  Może powinniśmy stworzyć petycję do Marszałka dotyczącą świateł w Golubiu, myślę że o podpisy nie byłoby ciężko...

 • Obserwator - niezalogowany 2018-06-06 20:53:41

  Petycja.... petycją...jak najbardziej tak. Swoja droga to po co jest wladza w mieście...czy o wszystko musi się upominać obywatel we władzach nadrzędnych....czy szanowny Pan burmistrz nie jest reprezentantem mieszkancow golubia Dobrzynia i nie widzi problemu nieomalże za swoim....oknem

Dodajesz jako: Zaloguj się