:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Kolejne drzewa do wycinki

Urzędy, Kolejne drzewa wycinki - zdjęcie, fotografia

Los 20 buków został przesądzony. O wycince zdecydowała Rada Gminy Radomin podczas sesji 31 października

 Problem z aleją bukową przy drodze wojewódzkiej nr 534 jest znany radnym od dawna. Władze gminy już dawno podjęły działania zmierzające ku wycince drzew, jednak nie było zgody na zlikwidowanie całej alei. Większość drzew jest spróchniała. Istnieją okazy, które są już puste w środku. Inne, według pracowników urzędu, stwarzają wrażenie zdrowych, jednak też mają ukrytą próchnicę, a na dodatek są słabo zakorzenione. Gmina Radomin podjęła stopniową wycinkę. Aby tego dokonać, trzeba znosić ochronę z drzew. 

– Drzewa są w złym stanie. Stwarzają zagrożenie dla domów i przejeżdżających samochodów – przedstawiała opinię radnym pracownica urzędu, opiekująca się sprawami związanymi z tym problemem.

Temat wycinki był poruszany niejednokrotnie wśród radnych. Podczas ostatniej sesji jednogłośnie przyjęli uchwałę o zniesieniu ochrony z 20 egzemplarzy buków znajdujących się przy drodze wojewódzkiej Grudziądz – Rypin. 

Na sesji poruszone zostały również inne tematy. Przybliżymy je w następnym wydaniu naszego Tygodnika. 
 

Tekst i fot. 
Daria Szpejenkowska  

Kolejne drzewa do wycinki komentarze opinie

  • Max - niezalogowany 2017-11-08 10:09:45

    Brawo. Te drzewa były kiedyś piękne. Był jednak mniejszy ruch i mniejsze zagrożenie dla kierowców. W obecnym stanie ich wycinka to bardzo rozsądne posunięcie.

Dodajesz jako: Zaloguj się