:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C słabe opady deszczu

Kolejne ogniwa na dachach

Inwestycje, Kolejne ogniwa dachach - zdjęcie, fotografia

32 nowe instalacje fotowoltaiczne pojawią się w tym roku na budynkach w gminie Golub-Dobrzyń. Gmina zamierza zainstalować panele na 31 budynkach prywatnych i jednym publicznym.

Pierwszy raz możliwość dofinansowania zakupu ogniw pojawiła się w 2017 roku. Wówczas skorzystało z niej 27 mieszkańców gminy, chociaż oczywiście chętnych było więcej. Wówczas dofinansowanie pochodziło z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Tym razem dofinansowanie wyniesie 50 proc. kosztów kwalifikowanych. 

W ostatnich dniach odbyło się spotkanie władz gminy z wykonawcą instalacji oraz mieszkańcami gminy. Ogniwa pojawią się m.in. we Wrockach, Antoniewie, Gałczrwku, Węgiersku, Zarębie, Macikowie, Podzamku, Nowogrodzie, Ruźcu i Kolonii Lipnica. Będą miały moc 4,88 kW.  

Inwestycja w ogniwa to kolejne działanie związane z ekologią na terenie gminy. Także w tym roku przystąpiono do programy wymiany źródeł ciepła w domach prywatnych.
 

(pw)

Kolejne ogniwa na dachach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się