:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Kowalewska w liczbach

Inwestycje, Kowalewska liczbach - zdjęcie, fotografia

Jaka będzie odnowiona droga z Golubia-Dobrzynia do Kowalewa Pomorskiego? Jeszcze 29 grudnia ubiegłego roku udało się ogłosić przetarg, który wyłoni wykonawcę drogi.

W przetargu wskazano datę 28 września jako termin zakończenia prac. Wykonawca będzie wybrany w oparciu o oferowaną cenę, ale także o okres gwarancji. Firmy mogą składać oferty do 16 stycznia. W trackie prac wykarczowanych zostanie 160 pni drzew. Odnowiony odcinek liczy sobie 9650 metrów. Mimo złego stanu nawierzchni, jest to odcinek bardzo mocno eksploatowany. Oszacowano, że w ciągu 10 lat, między 2005 a 2015 rokiem, przejechało nim 138 700 ciężarówek z przyczepami! 

W trakcie modernizacji rozebrana będzie obecna nawierzchnia drogi, następnie wykonana zostanie stabilizacja podłoża gruntowego. Obok sześciometrowej nawierzchni asfaltowej pojawią się pobocza wykonane z mieszanki destruktu asfaltowego z naturalnym kruszywem. Wykonanych będzie także osiem skrzyżowań i aż 219 zjazdów na pola i posesje. W ramach inwestycji przewidziano oczyszczenie rowów przydrożnych, regulację wysokościową wpustów deszczowych oraz oczyszczenie kolektorów deszczowych i osadników.

(pw) 
fot. archiwum

Kowalewska w liczbach komentarze opinie

  • gość 2018-01-16 00:20:12

    138 700 tirów / (10 lat * 365 dni/rok) to dokładnie 38 tirów/dzień czyli niecałe 2 sztuki na godzinę? Serio tak mało?

  • gość 2018-01-26 13:29:07

    Mieszkam tam całe życie i ta liczba mnie śmieszy. Przez godz przejedzie minim 10-15 tirów. Nocami nie wiele ich mniej. W lato nie da się okna uchylić bo wielki rumot ciężarówek podskakujących na dziurawej drodze. Czas najwyższy zabrać się za tą drogę, może w końcu choć trochę poszerzą i doczekamy się pasów wyznaczających na jezdni.

Dodajesz jako: Zaloguj się