:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C słabe opady deszczu

Marszałek w Golubiu

W ramach cyklu „Było i jest” przedstawiamy nietypową widokówkę z okresu I wojny światowej

Pocztówka podzielona jest na cztery części. Widać na niej ruiny zamku, panoramę miasta, most graniczny i niemiecką komorę celną. Na środku kartki widnieje natomiast wizerunek niemieckiego marszałka Hinderburga.

To właśnie Paul von Hinderburg pokonał rosyjskie wojska w bitwie pod Tannebergiem w sierpniu 1914 roku i stał się niemieckim bohaterem wojennym. Dzięki swojej popularności pojawił się między innymi na wielu pocztówkach ówczesnych niemieckich miast. 

Zachęcamy mieszkańców Golubia-Dobrzynia, Kowalewa Pomorskiego i okolic, aby nadsyłali stare zdjęcia i pocztówki. Chcielibyśmy pokazywać, jak zmienił się świat wokół nas. Poszukujemy również zdjęć z czasów, kiedy budowano bloki przy ulicy Żeromskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Prosimy o kontakt w naszej siedzibie przy ulicy Rynek lub pod numerem telefonu 608 154 720. 
 

(szyw), fot. zbiory prywatne

Marszałek w Golubiu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się