:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Minął pierwszy tydzień ferii

Wydarzenia lokalne, Minął pierwszy tydzień ferii - zdjęcie, fotografia

Druga połowa lutego to dla młodych mieszkańców czas ferii zimowych. Golubskie instytucje udowodniły, że można je spędzić ciekawie

Od 12 lutego młodzież ma wolne od zajęć szkolnych. Przez dwa tygodnie uczniowie mogą naładować akumulatory przed okresem dalszej intensywnej nauki. Nie wszyscy wyjeżdżają na narty czy na inny zorganizowany wypoczynek. Przejrzeliśmy ofertą kulturalna naszych placówek, które odpowiadają na co dzień za pracę z młodzieżą.

O tym, jaką ofertę przygotował Dom Kultury rozmawiamy z dyrektorem Arturem Niklewiczem.

– Mamy bardzo bogata ofertę – podkreśla dyrektor DK. – Praktycznie codziennie prowadzimy zajęcia świetlicowe dla najmłodszych. Odbywają się również ćwiczenia taneczne, w których uczestniczą nie tylko najmłodsi, ale również starsza młodzież. W okresie ferii przeprowadziliśmy warsztaty walentynkowe. Można było się nauczyć, jak stworzyć „walentynkę”. W trakcie pobytu u nas dzieci mogły również uczestniczyć w seansach filmowych kina objazdowego „Ferment” oraz w warsztatach plastycznych. Dla chętnych zorganizowaliśmy wyjazdy do Karbówka i Szafarni. Dzieci biorące udział w zajęcia mają zapewnione drugie śniadanie. W najbliższy czwartek (godzina 17.00) zapraszam wszystkich do magicznego świata zespołu „Apollino”. Będą wspaniałe zabawy, konkursy Wesołej Wróżki.

Również inne instytucje, odpowiedzialne za szeroka pojętą kulturę, organizuje czas najmłodszym. Szkoła Podstawowa nr 1 prowadzi zajęcia sportowo-rekreacyjne, zabawy stolikowe czy też warsztaty orgiami. Chętni mogli zapoznać się z podstawami programowania komputerowego, poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na „fantomie” i wziąć udział w zabawach językowych.
Ośrodek sportu i rekreacji był natomiast organizatorem wszelkiego rodzaju turniejów w piłce nożnej, siatkowej czy też turniejów szachowych. Nie zabrakło rajdów po lesie, połączonych z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Ofertę przygotowała również biblioteka miejska, która zaprasza milusińskich na bajki filmowe, kreatywne zajęcia plastyczno-techniczne. Dzieci mogły się również wybrać na wycieczkę do Zamku Golubskiego, gdzie poznały jego legendy i księżniczkę Annę.
 

(Maw)
fot. DK

Minął pierwszy tydzień ferii komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się