:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Mistrzynie polszczyzny

Oświata, Mistrzynie polszczyzny - zdjęcie, fotografia

O tytuł najbardziej obeznanego z ortografią ucznia walczyli uczestnicy Gminnego Konkursu Ortograficznego „O pióro Wójta” w Węgiersku.

Konkurs odbył się w środę 30 maja. Uczestnicy mieli do rozwiązania test, który sprawdzał ich umiejętności z zakresu ortografii. Były to zarówno zadania polegające na uzupełnianiu wolnych rubryk, jak i tradycyjne dyktando. Młodzież rywalizowała w kilku kategoriach wiekowych. Swoich reprezentantów przysłały szkoły w: Gałczewie, Wrockach, Węgiersku, Nowogrodzie i Ostrowitem. 

Wśród drugoklasistów mistrzynią ortografii została Weronika Balińska z SP Ostrowite. Najlepszą trzecioklasistką okazała się Martyna Szepejnkowska z Węgierska, a wśród klas IV i V jej koleżanka ze szkoły Zosia Lebowska. W najbardziej prestiżowej kategorii klas VI i VII wygrała Julia Cyrankowska z Ostrowitego. Julia była faworytką do zwycięstwa, ponieważ w tym roku świetnie radziła sobie w konkursie kuratoryjnym z języka polskiego, zostając jego finalistką. W klasyfikacji drużynowej wygrało Ostrowite przed Węgierskiem i Wrockami.

Poziom konkursu był bardzo wyrównany, a o zajęciu poszczególnych miejsc na podium decydowały detale. Zwycięzcy, a właściwie zwyciężczynie, ponieważ konkurs zdominowały dziewczynki, otrzymały w nagrodę tytułowe pióra wójta, które wręczył sekretarz gminy Golub-Dobrzyń Krzysztof Pieczka.
 

(pw), fot. nadesłane

Mistrzynie polszczyzny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się