:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Młodzież bliżej teatru

Oświata, Młodzież bliżej teatru - zdjęcie, fotografia

Wraz z końcem lutego zakończyła się realizacja projektu „Zza kulis na scenę” w Szkole Podstawowej w Węgiersku. Uczniowie mogli wybrać się na wycieczki do teatru, filharmonii i odwiedzić miejsca, które zazwyczaj pozostają niedostępne dla zwykłych widzów.

– Celem naszego projektu było przybliżenie dzieciom kultury wysokiej. Udało nam się otrzymać dofinansowanie z fundacji PZU – mówi Urszula Arentowicz, prezes Towarzystwa Na Rzecz Rozwoju Wsi Węgiersk i Macikowo, które realizowało projekt.

W październiku 35-osobowa grupa dzieci i młodzieży udała się do Włocławka, by tam zwiedzić teatr oraz wziąć udział w warsztatach aktorskich i plastycznych. Kolejnym punktem na liście był Toruń oraz zwiedzanie kulis sali koncertowej na Jordankach. W grudniu dzieci wysłuchały koncertu muzyki węgierskiej w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. W styczniu odbył się wyjazd do Warszawy. Tam młodzież została oprowadzona po Teatrze Narodowym. Istniał nawet możliwość zajrzenia do podziemnego tunelu, którym scenografia jest transportowana pod ulicami z jednego do drugiego budynku teatralnego. Finałem wyjazdu był spektakl „Królowa Lodu”. 

– Wyjazdy służyły nie tylko zapoznaniu się z kulturą, ale zastosowaniu zdobytej wiedzy na naszym gruncie. Temu służy Szkolny Przegląd Miniatur Teatralnych, podczas którego każda z klas popisuje się swoimi umiejętnościami aktorskimi. Dzięki wyjazdom z fundacją PZU z pewnością wiedza na temat teatru w środowisku lokalnym wzrosła –  dodaje Urszula Arentowicz.
W lutym dzieci wyjechały po raz ostatni, tym razem do teatru Baj Pomorski w Toruniu.
 

(pw)
fot. nadesłane

Młodzież bliżej teatru komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się