:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Mniejsze zbiory

Uprawa, Mniejsze zbiory - zdjęcie, fotografia

Żniwa powoli dobiegają końca. Aura była zmienna, ale mamy już pierwsze wyniki zbiorów w naszym regionie.

Dane gromadził, podobnie jak w latach ubiegłych, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w raporcie żniwnym. Dzięki temu możemy porównać dane. 

Pszenica ozima plonowała na poziomie 4-5 ton z hektara w powiecie golubsko-dobrzyńskim. Bywało oczywiście, że zbiory wynosiły o wiele mniej. W przypadku pszenicy jarej jest to 2,5-3,5 tony. Jęczmień ozimy osiągnął plon w wysokości od 2 to nawet 5 ton z hektara – wszystko zależy od położenia pola. Jęczmień jary plonował bardzo słabo. Koło Żnina rolnicy zebrali z hektara zaledwie tonę. W naszej okolicy było nieco lepiej, na poziomie 2,5 tony. 

Najdokładniejsze dane dotyczą rzepaku. W pow. lipnowskim zbiory wniosły od 1,6 do 2,7 tony z hektara. W pow. golubsko-dobrzyńskim ok. 2,5 tony, natomiast w pow. wąbrzeskim od 800 kg do 3 ton. Najwyższe zbiory rzepaku w naszym województwie zanotowano na Kujawach – w okolicach Inowrocławia. 
 

(pw)
fot. pixabay/ilustracyjne

Mniejsze zbiory komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się