:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C rozproszone chmury

Nasze sołectwo, nasze sprawy - sołectwo Piotrkowo

Ciekawi ludzie, Nasze sołectwo nasze sprawy sołectwo Piotrkowo - zdjęcie, fotografia

Sołectwo Piotrkowo położone jest na krańcach gminy Ciechocin. Jest to wieś typowo rolnicza, zamieszkuje w niej 270 mieszkańców. Kieruje nią sołtys Katarzyna Błotnicka

Katarzyna Błotnicka przygodę z sołtysowaniem rozpoczęła trzy lata temu, po śmierci swojego ojca – długoletniego sołtysa Piotrkowa. Do wyborów namówiła ją rodzina. Jest mężatką, posiada czworo samodzielnych już dzieci. Razem z mężem Jarosławem prowadzi małe gospodarstwo rolne o powierzchni 8 hektarów. Jest pasjonatką czytania książek.

– Na jakie wydatki przeznaczacie budżet sołectwa?

– Budżet sołectwa wynosi 14 500 złotych. Nie jest on duży, ale przy dobrym zagospodarowaniu przez radę sołecką musi nam starczyć na wiele spraw. W tym roku przeznaczyliśmy te środki w następujący sposób. Kwotę 4000 złotych skierowaliśmy na doposażenie świetlicy wiejskiej. Z tej sumy zakupimy nowy sprzęt AGD, firany na okna oraz naczynia kuchenne. 5400 złotych przeznaczone jest na zagospodarowanie terenu wokół świetlicy i montaż nowego ogrodzenia. Druhowie z miejscowej OSP otrzymali 3000 złotych. Środki te przeznaczą na zakup dodatkowej motopompy oraz remont masztu sygnalizującego od syreny. Kwota 2000 złotych została przeznaczona na zajęcia integracyjne z dziećmi. 

– Co dzieje się w sołectwie w kwestii szeroko rozumianej kultury?

– W naszym sołectwie działa prężnie Koło Gospodyń Wiejskich. Skupia 20 pań i ma siedzibę w świetlicy. Nasza świetlica może pomieścić około 80 osób i właśnie tam odbywają się różne imprezy kulturalne. Organizujemy tam bale sylwestrowe, bale andrzejkowe a dochód z tych imprez zasila budżet KGW. W tym roku zorganizowaliśmy wspólnie z sąsiednim Rudawiem Dzień Babci i Dziadka. W tej imprezie, która odbyła się w styczniu uczestniczyło około 60 osób. W roku ubiegłym zorganizowaliśmy również Dzień Dziecka. Był to piknik rodzinny przy muzyce. Była dmuchana zjeżdżalnia, którą zasponsorował wójt gminy Ciechocin. Chcemy te święto powtórzyć również w tym roku. Nie można też pominąć takiej imprezy jak Dzień Kobiet, w której uczestniczyło 20 pań. W zajęciach integracyjnych uczestniczą dzieci z naszej wsi. Są na nich organizowane różne zabawy takie jak malowanie twarzy, tworzenie różnych rysunków oraz robienie paczek. Wszystkie imprezy maja pobudzać dzieci do większej aktywności w wiejskim środowisku. W tym roku planujemy również zorganizować wycieczki po Polsce. 

– Jak wygląda współpraca z lokalnym samorządem?

– Współpraca z wójtem i jego pracownikami układa się jak najbardziej pozytywnie. Dobrym przykładem jest na pewno poziom utrzymania naszych dróg lokalnych. Dzięki środkom gminnym została wyremontowana droga do Mazowsza. O drogę tą walczył już mój ojciec i udało mi się tą sprawę załatwić. W chwili obecnej jest to droga asfaltowa. Również droga do Rudawia ma być zmodernizowana w przeciągu 2 lat. Jest już na niej położony asfalt na odcinku około 800 metrów. Te działania pokazują, że również takie małe sołectwa nie są zapominane przez włodarzy gminy.
 

Rozmawiał i fot. 
Marek Wiśniewski

Nasze sołectwo, nasze sprawy - sołectwo Piotrkowo komentarze opinie

  • Monika Wojtulska - niezalogowany 2017-05-17 20:16:10

    W związku z drogą asfaltową do Mazowsza to szkoda, że do dwóch posesji nie zostały zrobione zjazdy i tam ta nowa szosa się zepsuła, od zeszłego roku nie można się doprosić o naprawę! co ciekawe nikt w Urzędzie Gminy nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kto jest odpowiedzialny za tę haniebną sytuację...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ciekawi ludzie, Gmina Ciechocin - więcej informacji