:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Niebezpiecznie przy Toruńskiej

Interwencje, Niebezpiecznie Toruńskiej - zdjęcie, fotografia

Do czasu nadejścia odwilży przy Toruńskiej trzeba było bardzo uważać. Sączący się ciek wodny zamieniał się w niebezpieczne koleiny lodowe. – Znamy sytuację, teraz skuwamy lód, wiosną dokonamy zabezpieczenia tego cieku – odpowiadał zarządca drogi.

Problem przy ulicy Toruńskiej pojawił się wraz z nadejściem zimy i mrozów. Wybijający ciek wodny tworzył bardzo niebezpieczne oblodzenie pasa ruchu (momentami całej jezdni) oraz wysokie lodowe wyboje i koleiny, o które można poważnie uszkodzić samochód.

– To wina zarządcy drogi – mówi mieszkająca obok tego miejsca kobieta. – Tu zawsze wybijało źródełko wody i spływało. Podczas modernizacji tej ulicy nie wykonano odwodnienia tego źródełka i włączenia go do odprowadzenia wody, a przecież ten problem znany jest od wielu lat.

Czy zarządca o tym wie? Zdaje się, że tak, bo w piątek na drodze spotykamy ekipę, która skuwa i usuwa nagromadzony lód. Z czego to wynika i czy planowane są jakieś prace długoterminowo zabezpieczające to miejsce przed wylewaniem się wody pytamy u źródła, nie wody, a w ZDW.

– Większa ilość wody zaczęła sączyć się na nasz pas drogowy z terenu przyległej posesji późną jesienią – mówi Michał Sitarek z Zarządu Dróg Wojewódzkich. – To przede wszystkim efektem rosnącego poziomu wód gruntowych. Z uwagi na powstawanie na jezdni tak zwanego naboju lodowego, utrudniającego poruszanie się ul. Toruńską już dwukrotnie zlecaliśmy jego skucie. Silne mrozy powodowały, że samo przesolenie nawierzchni nie wystarczało. Na wtorek planowane są kolejne prace przy skuwaniu lodu. W okresie wiosenno-letnim wstępnie planujemy wykonać dodatkowe prace odprowadzające wodę, która zaczęła sączyć się ze skarpy do istniejącego odwodnienia. W ten sposób problem nie będzie sie powtarzał, podczas kolejnej zimy.
 

Tekst i fot.  (nał)

Niebezpiecznie przy Toruńskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się