:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Niedziela bez części

Uprawa, Niedziela części - zdjęcie, fotografia

Zakaz handlu w niedzielę ma zapewne tyle samo zwolenników, co przeciwników. Do grona tych ostatnich w czasie żniw dołączyli rolnicy.

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza jest zbulwersowana faktem, że zakaz niedzielnego handlu objął także sklepy sprzedające części do maszyn rolniczych. W okresie żniw dotyczy to zwłaszcza punktów z częściami do kombajnów. Czas ma kluczowe znaczenie, a każda godzina przestoju w pracy kombajnu oznacza straty. 

„W tak newralgicznym okresie, jakim są żniwa, zakaz handlu w tego typu sklepach naszym zdaniem nie powinien obowiązywać. Przedmiotowa ustawa powinna przewidywać odstępstwa od ogólnej zasady w okresie nasilonych prac polowych” – czytamy w apelu KPIR do wojewody. 

Teoretycznie ustawodawca przewidział odstępstwa dla sklepów handlujących częściami do maszyn rolniczych. Kłopotliwe jest jednak słowo „wyłącznie”. Mało która z najważniejszych firm w tej branży handluje wyłącznie częściami do maszyn. Póki co, rolnicy muszą doczekać do poniedziałku, by zakupić niezbędne części. 
 

(pw)
fot. pixabay/ilustracyjne

Niedziela bez części komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się