:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C rozproszone chmury

Nowe oblicze stawu w Zbójnie

Wydarzenia lokalne, oblicze stawu Zbójnie - zdjęcie, fotografia

Staw naprzeciwko pałacu w Zbójnie w niedalekiej przyszłości będzie nie tylko ładnym widokiem. 20 kwietnia zbiornik został zarybiony, co jest dobrą wieścią dla osób lubiących wędkować

Pomysłodawcą zarybienia stawu jest mieszkaniec Romuald Chyliński. Przygotowania do inwestycji rozpoczęły się w lutym bieżącego roku. Powstał wtedy Komitet Zarybienia Sadzawki – Szkółki w Zbójnie. Jego celem było zarybienie stawu w ryby słodkowodne. Przy sadzawce zostały wykonane zabiegi pielęgnacyjne, aby stworzyć jak najlepsze środowisko dla narybku. Drugim, równie ważnym celem, jest wygoda mieszkańców.
20 kwietnia mieszkańcy przyszli nad staw w celu wpuszczenia narybku do wody. Staw został zarybiony gatunkami: karp królewski, amur, karaś złocisty i tołpyga. Łącznie do „Szkółki” trafiło 600 sztuk ryb. Staw będzie służył rekreacji. Za 1,5 roku będzie można wędkować. 

W zarybienie sadzawki włączyło się 18 darczyńców. Były to instytucje oraz osoby indywidualne z terenu gminy Zbójno. 

– Chciałabym złożyć podziękowania dla wszystkich darczyńców. Okazali nam ogromne wsparcie w zarybieniu sadzawki – mówi radna Alicja Dolecka, członkini komitetu. 

– Staw został ładnie zrobiony. Teraz jest bardzo ładny widok dla podróżujących w kierunku Obór. Należy zwrócić uwagę, że przede wszystkim to miły widok dla mieszkańców, którzy na to zasługują – dodaje Marcin Pietruszyński z Gospodarstwa Rybackiego Działyń. 
Skład 6-osobowego organizatora, czyli komitetu: pomysłodawca Romuald Chyliński, wójt gminy Zbójno Katarzyna Kukielska, radni Alicja Dolecka, Grażyna Stachowska i Lech Dąbrowski oraz sołtys Michał Zglenicki. 

Daria Szpejenkowska
fot. (daria), nadesłane

Nowe oblicze stawu w Zbójnie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-04-29 08:33:28

    Nie wiem co to za zabiegi pielegnacyjne, ale raz pisze ze stworzyli dobre środowisko dla narybku a potem zeby ladnie wygladalo.. Wiec pewnie nie przyczynili sie rybą... Druga sprawa smieszna " celem bylo zarobienie stawu w ryby slodkowodne" a w jakie mialbyc zarybiony w ryby morskie?? Ostatnia sprawa ze niema takiego gatunku jak karp królewski... Artykul lepiej by napisalo dziecko z podstawowki.

  • Jachowski Sławomir radny gminy - niezalogowany 2017-04-29 14:35:02

    Moim z dniem to fajna inicjatywa bo przez tyle lat ten staw byl zaniedbany .

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia lokalne, Gmina Zbójno - więcej informacji