:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



  20°C słabe opady deszczu

O karpiu w Bibliotece Publicznej Gminy Ciechocin

Biblioteki, karpiu Bibliotece Publicznej Gminy Ciechocin - zdjęcie, fotografia

W Bibliotece Publicznej Gminy Ciechocin został przeprowadzony wykład na temat ryby, która odgrywa szczególną rolę w tradycji, czyli karpia

Spotkanie poprowadził prezes zarządu Towarzystwa Promocji Ryb Zbigniew Szczepański.  Wykład dotyczył historii karpia, jego żywotności, karmienia, okresu wzrostu i warunków życia. Przyszło około 30 zainteresowanych.

– To prelekcja na czasie, gdyż niebawem ta smaczna rybka będzie gościć na naszych wigilijnych stołach – komentuje dyrektor ciechocińskiej biblioteki Aneta Sulecka. – Nasz gość  Zbigniew Szczepański jest nie tylko jest encyklopedią wiedzy o karpiu, ale także pisze książki o rybach.

Spotkanie było wzbogacone  konkursami.  Goście mieli okazję zasmakować się w karpiu.  

– To nie ostatnie spotkanie z panem Szczepańskim, w przyszłym roku będzie gościem biblioteki i opowie tym razem o książkach. Już teraz serdecznie zapraszam na to wydarzenie – dodaje Aneta Sulecka.
 

Daria Szpejenkowska
fot. nadesłane

O karpiu w Bibliotece Publicznej Gminy Ciechocin komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się