:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Od sierpnia po 300+

Urzędy, sierpnia - zdjęcie, fotografia

1 września rozpocznie się rok szkolny. W wakacje rodzice mają czas na złożenie wniosków o wyprawkę szkolną, czyli tzw. 300+. W gminie Golub-Dobrzyń zajmuje się tym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wyprawka wprowadzona w tym roku przez rząd ma w teorii być przeznaczona na zakup rzeczy niezbędnych dziecku do nauki. Nie chodzi tu o podręczniki, ponieważ te od paru lat i tak są już darmowe.  Aby uzyskać wyprawkę należy złożyć prosty wniosek. Od początku lipca można tego dokonać internetowo, a od 1 sierpnia na papierze.

– Wyprawka przysługuje bez względu na dochód osoby. Ważne, by dziecko uczęszczało do szkoły – przybliża Daniela Kaleta, kierownik GOPS. – Wyprawka przysługuje osobom do 20. roku życia. Składanie wniosku będzie prostą czynnością. Wystarczy wypełnić formularz i złożyć oświadczenie o tym, że dziecko uczęszcza do szkoły.

Weryfikacja wniosków będzie odbywała się na podstawie Systemu Informacji Oświatowej, gdzie zamieszczone są dane dzieci uczących się. Wyprawka nie będzie przysługiwała dzieciom uczęszczającym do przedszkola i oddziału zerowego.
 

(pw), fot. ilustracyjne

Od sierpnia po 300+ komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się