:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Ostatni taki bal

8 czerwca uczniowie Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w spotkali się na balu gimnazjalnym, zorganizowanym w domu kultury

Jak wiadomo, od tego roku obowiązuje nowy ustrój szkolny. Ośmioletnie podstawówki zastąpią gimnazja. W związku z tym, tegoroczne bale gimnazjalne to ostatnie tego typu imprezy. Absolwenci „Działyńskiego” do wspólnej zabawy zaprosili także swoich o rok młodszych kolegów z klas drugich. 

Bal odbył się w golubsko-dobrzyńskim domu kultury. Panie z rady rodziców, które zorganizowały uroczystość – Anna Jasieniecka, Sylwia Dombrowska, Agnieszka Trzpiot i Anna Krzpiot, stanęły na wysokości zadania. Uczniowie mogli raczyć się pysznymi frykasami, od których uginały się suto zastawione stoły. Wśród zaproszonych gości, oprócz nauczycieli i rodziców, znalazł się też burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski wraz z żoną. Włodarz miasta życzył zgromadzonym wspaniałej zabawy i wszystkiego dobrego na dalszej drodze edukacji. 

Imprezę rozpoczął tradycyjny polonez, skomponowany przez Wojciecha Kilara. Gimnazjaliści, bez cienia tremy, zatańczyli go perfekcyjnie. Po oficjalnym rozpoczęciu przyszedł czas na wspólne zdjęcia klasowe. 

– W tym roku mamy 38 absolwentów gimnazjum – mówi Adam Kałużny, dyrektor szkoły. –  Obecnie w placówce trwa gorący okres przed wystawieniem ocen, a także wyczekiwanie na wyniki testów gimnazjalnych. Takie wydarzenie jak dziś jest świetną okazją, żeby oderwać się na chwilę od obowiązków i dobrze się bawić. 

Wspaniała zabawa, prowadzona przez DJ Michała, trwała do późnych godzin nocnych. Wszyscy opuszczali salę w dobrych nastrojach. A czego życzy absolwentom swojej szkoły dyrektor?

– Życzę im przede wszystkim tego, żeby byli otwarcie na zmiany. W dzisiejszych czasach trzeba być gotowym, aby w razie czego zmieniać swoje kwalifikacje i dostosowywać się do rynku pracy. To jest naprawdę fajna młodzież, więc myślę, że uda im się zrealizować wszystkie plany, cele i marzenia. 
 

Tekst i fot (LB)


Ostatni taki bal komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się