:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Park wypięknieje

Inwestycje, wypięknieje - zdjęcie, fotografia

Aż 40 tys zł na ożywienie parku w Ostrowitem zyskała Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Jędryczki

Aby uzyskać tak znaczeń dofinansowanie konieczne było zajęcie wysokiego miejsca w głosowaniu, które trwało od 22 maja do 11 czerwca. Organizowała je Fundacja Aviva w ramach programu „To dla mnie ważne”. Projekt szkoły w Ostrowitem nosił natomiast tytuł „Przyjdź i zobacz co park ukrywa dzięki AVIVA”. Szkoła w Ostrowitem została jedną z 14 instytucji, które uzyskały w tym roku dofinansowanie. To wielki sukces, ponieważ dzięki niemu w parku powstanie miejsce, gdzie będzie można ciekawie spędzać wolny czas. Już wcześniej o przeznaczeniu części pieniędzy na zakup zewnętrznej siłowni w parku zdecydowała rada sołecka. Teraz, dzięki wygranej możliwe będzie postawienie w parku tablic edukacyjnych i gier, dendrofonu, ścieżki zmysłów, leśnej skoczni, fotościanki i wielu innych atrakcji. MA być to miejsce, dzięki któremu dzieci dowiedzą się więcej o przyrodzie przechodząc stworzoną ścieką edukacyjną. 

W zamyśle ma być to miejsce, gdzie chętnie będą przyjeżdżać mieszkańcy wsi, ale także goście z zewnątrz. Będzie tu możliwość przeprowadzenia np. żywej lekcji przyrody.  
 

Tekst i fot. (pw)

Park wypięknieje komentarze opinie

  • gość 2017-08-18 07:38:26

    dlaczego nie zrobią zwykłego placu zabaw ? już widzę te tłumy na ścieżce edukacyjnej.... Tak samo jak z siłownią w parku , powstała pod samymi oknami Pani I.

Dodajesz jako: Zaloguj się