:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -8°C pochmurno z przejaśnieniami

Piknik z OSP

W sobotę 6 maja w Węgiersku odbył się I Rodzinny Piknik Strażacki. Jednostki z terenu gminy Golub-Dobrzyń prezentowały swój sprzęt i umiejętności

Organizatorzy mieli sporo szczęścia, ponieważ na czas pikniku zapanowało kilka godzin wiosennej pogody:

– Widać, że św. Floriana sprzyja strażakom – mówi druh Kazimierz Panter. W części oficjalnej imprezy wójt oraz władze OSP z terenu gminy, a także komendant straży ”zawodowej” złożyli życzenia wszystkim strażakom. Podkreślili, że piknik to także forma podziękowania za ich codzienny strażacki trud. Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkół w Węgiersku i Nowogrodzie.

Na boisku przy świetlicy odbywały się także pokazy ratowniczo-gaśnicze w wykonaniu OSP Macikowo oraz OSP Wrocki. Młodzi strażacy instruowali w jaki sposób prawidłowo przeprowadzać pierwszą pomoc. Ci, którzy jeszcze nie dołączyli do OSP mogli sprawdzić się w próbie gaszenia pożaru. Przez cały czas dostępne były również wozy bojowe OSP, w tym ten najnowszy – nabytek OSP Nowogród. Na pikniku wystawiały się szkoły z Węgierska i Macikowa, a dla najmłodszych przygotowano także dmuchane wesołe miasteczko. Św. Florian był miłościwy do wieczora, kiedy nadciągnęła burza, co i tak niektórym nie przeszkodziło w zabawie.
 

Tekst i fot. (pw)

Piknik z OSP komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się