:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Pisanie zespołowe

Biblioteki, Pisanie zespołowe - zdjęcie, fotografia

W czwartek 26 kwietnia książnicę odwiedzili autorzy popularnych powieści obyczajowych – Maria Ulatowicz i Jacek Skowroński.

Goście biblioteki pochodzą z Warszawy. Ich współpraca rozpoczęła się około 4 lata temu i, jak sami przyznają, na pewno szybko się nie zakończy. Do tej pory duet napisał książki: „Autorka”, „Historia spisana atramentem”, „Tylko milion”, „Pokój dla artysty” i „Kartka ze szwajcarskim adresem”. 

W swoich powieściach wykorzystują wiele elementów ze swojego życia. Pisarka inspirowała się np. pamiętnikiem swojego dziadka (księdza katolickiego), a Jacek Skowroński –  pracą w jednostkach specjalnych. Taka kumulacja doświadczeń życiowych znalazła odzwierciedlenie w ich wspólnych powieściach.

Na spotkaniu czytelnicy zadawali wiele pytań na temat m.in. początków współpracy, zasad wspólnego pisania książek, a także bohaterów poszczególnych powieści. Autorzy przedstawili swoje dalsze plany twórcze, zapowiadając powieść opartą na doświadczeniach z podróży do Kenii. Książka pt. „O której wstają żyrafy” ukaże się już niebawem. 

Tekst i fot. (Maw)

Pisanie zespołowe komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się