:-(
Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Golubsko-dobrzyńscy policjanci, wspólnie z pracownikami Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, spotkali się z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu, aby porozmawiać o problemie dopalaczy i narkotyków.
W trakcie spotkania, które odbyło się 13 czerwca młodzież mogła dowiedzieć się czym są dopalacze i narkotyki, jaką cenę młody człowiek może zapłacić, jeśli zdecyduje się spróbować tego rodzaju substancje.
– Prelekcja miała na celu podniesienie świadomości młodzieży na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą zażywanie środków psychoaktywnych – tłumaczy asp. sztab. Małgorzata Lipińska z KPP Golub-Dobrzyń. – Policjanci starali się uświadomić młodzież o odpowiedzialności karnej i społecznej, będącej konsekwencją posiadania i zażywanie substancji prawem zabronionych. Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu podkreślała również problemy zdrowotne jakie mogą być konsekwencją zażywania środków odurzających.
Podczas spotkań uczniowie mogli przymierzyć narkogogli – specjalne okulary, które symulują wiele skutków używania substancji odurzających, takich jak: dezorientacja, zaburzenia percepcji, zniekształcenia obrazu, brak koncentracji, spowolnienie czasu reakcji czy problemy z oceną odległości i kierunków. Zakładając te specyficzne okulary młodzież miała okazję przekonać się o tym, jak zmienia się obraz świata postrzegany oczami osoby będącej pod wpływem środków odurzających. Problemem było przejście kilku kroków po linii prostej.
(ToB)
fot. KPP
Sprzedam budynek po byłej mleczarni w miejscowości Rudaw, więcej informacji udzielę telefonicznie.
Po pierwsze profilaktyka komentarze opinie