:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Pod prąd i z zakazem

Kronika Kryminalna, prąd zakazem - zdjęcie, fotografia

Ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie oraz aktualny zakaz prowadzenia pojazdów miał kierowca opla zatrzymany przez golubsko-dobrzyńskich policjantów. Mężczyzna najpierw nie zatrzymał się do kontroli, później uciekał ulicami miasta.

Policjanci patrolujący Golub-Dobrzyń zauważyli na jednej z ulic jadącego ,,pod prąd” osobowym oplem. Funkcjonariusze postanowili przystąpić do kontroli drogowej kierującego. 

– Ten jednak zignorował polecenie zatrzymania pojazdu i zaczął uciekać – tłumaczy asp. sztab. Małgorzata Lipińska. – Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli w pościg. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca opla zatrzymał samochód. Wówczas wyszedł na jaw powód jego zachowania.

Okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie oraz obowiązywał go zakaz kierowania pojazdami na okres 3 lat. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kierowania pojazdem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz wbrew obowiązującemu go zakazowi sądowemu. 21-latek odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

(ToB)

Pod prąd i z zakazem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się