:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?PILNE
Rada miejska, Podłączą osiedli - zdjęcie, fotografia
12/02/2018 08:46

W urzędzie miasta odbyło się spotkanie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa. Przedstawili oni możliwości podłączenia do sieci gazowej osiedli: Drwęckiego oraz Panorama.

Na ostatnich sesjach radni pytali o możliwości podłączenia do sieci gazowej osiedli mieszkaniowych. Argumentowali, że może to poprawić jakość powietrza w mieście. W związku z tym odbyło się spotkanie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazowej. Frekwencja dopisała, mimo że spotkanie dotyczyły jedynie możliwości podłączenia gazu na osiedlu Drwęckim i Panorama. 

Przypominamy, że gazociąg przechodzi przez Golub-Dobrzyń. Biegnie on wzdłuż ulicy Piłsudskiego. Mimo tego niewiele jest zakładów, instytucji oraz zabudowań prywatnych podłączonych do sieci gazowej. 

– Opłata za podłączenie do sieci gazowej wynosi około 2220 złotych – mówili pracownicy PSG. – Nasza spółka buduje przyłącze gazu do granicy działki zakończone szafką. Po stronie mieszkańca jest również wykonanie instalacji gazowej od granicy działki do budynku.  Cała inwestycja trwa około 2 lata.

Na spotkaniu pracownicy spółki zachęcali do połączenia do sieci gazowej, porównując roczne koszty ogrzewania domu jednorodzinnego (140 metrów kwadratowych). Przy opalaniu/ogrzewaniu domu gazem koszty te wynoszą prawie 4,5 tysiąca złotych, ekogroszkiem – 3,8 tysiąca złotych, olejem opałowym – 7 tysięcy złotych, peletem – 4,4 tysiąca złotych. 

Aby mieszkańcy domów jednorodzonych na miejskich osiedlach mogli podłączyć się do gazu, opłacalne dla spółki będzie podłączenie do sieci budynków – średnio 1 dom na 50 metrów gazociągu. 

Osoby zainteresowane podłączeniem swojego budynku do sieci gazowej mogą kontaktować się w urzędzie miasta, gdzie można odebrać specjalne wnioski. Informacje można również znaleźć na stronie internetowej spółki - www.psgaz.pl

Tekst i fot. 
(szyw)

Reklama

Podłączą gaz do osiedli? komentarze opinie

Dodajesz jako: |