:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Pomoc dla strażaków z gminy Golub-Dobrzyń

Stowarzyszenia i organizacje, Pomoc strażaków gminy Golub Dobrzyń - zdjęcie, fotografia

56 tys. zł na nowy sprzęt strażacki dostaną ochotnicy z gminy Golub-Dobrzyń. To dotacja, którą udało się otrzymać z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Podpisanie umowy o udzieleniu dotacji odbyło się 9 czerwca w Toruniu. Podpisy pod dokumentem złożyli: wójt Marek Ryłowicz i skarbnik gminy Iwona Górska. Strażacy mogą liczyć na wyposażenie jednostek w sprzęt ratujący życie. Każda z OSP otrzyma podstawową torbę ratowniczą R1. Znajdują się w niej takie elementy jak: opatrunki, szyny na złamania, kołnierz szyjny, butla i przewód tlenowy, worki samosprężalne czy czujniki stężenia dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.  

Najciekawsze jest to, skąd pochodzą pieniądze na sprzęt dla strażaków. Wspomniany wcześniej fundusz zasilają pieniądze zasądzone od sprawców przestępstw. Pieczę nad funduszem ma Ministerstwo Sprawiedliwości.
 

(pw), fot. ilustracyjne

Pomoc dla strażaków z gminy Golub-Dobrzyń komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się