:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C słabe opady deszczu

Pościg za dilerem

Kronika Kryminalna, Pościg dilerem - zdjęcie, fotografia

Przez około 15 km policjanci ścigali 22-latka, który w Pluskowęsach nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie 350 g narkotyków

Do tego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 15. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierowcę osobowego opla, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 27 km/h. Mężczyzna jednak zignorował patrol i rozpoczął ucieczkę. Policjanci, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ruszyli za nim w pościg.

– Kierujący oplem, podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń, zajeżdżał drogę mundurowym i wyprzedzał inne pojazdy w miejscu niedozwolonym. Dodatkowo, przez boczne okno pojazdu wyrzucił jakieś dwa pakunki – tłumaczy asp. sztab. Małgorzata Lipińska. 
Po około 15 km policji udało się zatrzymać uciekiniera. Okazało się, że kierowca, mieszkaniec powiatu działdowskiego, przewoził narkotyki.

– W pakunkach, których pozbył się w trakcie ucieczki było ponad 100 g amfetaminy oraz blisko 250 g marihuany. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – dodaje Małgorzata Lipińska. 

Kierowca usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków z zamiarem ich dalszej sprzedaży, odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo pobrano mu krew do badania, by wyjaśnić czy w czasie jazdy nie był pod wpływem narkotyków.

(ToB)
fot. KPP Golub-Dobrzyń

Pościg za dilerem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się