:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  27°C bezchmurnie

Poszerzali horyzonty

Oświata, Poszerzali horyzonty - zdjęcie, fotografia

W środę 27 września słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali jedenasty rok akademicki. Tematem przewodnim pierwszego spotkania była kultura Chin

Inauguracyjny wykład nosił tytuł „Chiny moimi oczami – kultura i zwyczaje”. Wygłosiła go dr Alina Matlakiewicz, wykładowczyni Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

– Na nasze spotkania przychodzi około 20-30 osób – mówi Janina Tuszyńska, koordynatorka golubsko-dobrzyńskiego UTW. – Inauguracyjny wykład był niezwykle ciekawy. Pani dr Matlakiewicz bywa w Chinach, dlatego jej obraz tego kraju był autentyczny. Pokazywała nam zdjęcia ze swoich podróży. Co ciekawe, jest też zaprzyjaźniona z chińską rodziną. Nasi słuchacze poznali zatem nie tylko teorię, ale także wiele informacji, których nie znajdzie się w książkach.

W kolejnych tygodniach na członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku czekają kolejne atrakcje. 15 października słuchacze wyjadą do Torunia na wielką galę operetkowo-musicalową pt. „Muzyczna Podróż bez granic”, w wykonaniu Narodowego Teatru Opery i baletu z Odessy. Kolejny wykład jest zaplanowany na środę 25 października o 15.30. Wówczas mgr Tomasz Kądziorski, w ramach „Bałkańskich Krajobrazów”, opowie o Czarnogórze. 

Tomasz Błaszkiewicz
fot. nadesłane

Poszerzali horyzonty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Golub-cgd.pl