:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C słabe opady deszczu

Powrót do średniowiecza

Muzyka, Powrót średniowiecza - zdjęcie, fotografia

Od 4 do 6 sierpnia na Zamku Golubskim odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Tradycyjnym. Muzyczne emocje zapewni białoruska formacja Stary Olsa, która zagra 5 sierpnia o 19.00 przed zamkiem

Stary Olsa to grupa z Białorusi, odważnie sięgająca do średniowiecznej tradycji. Formacja powstała w 1999 roku z inicjatywy Zmiciera Sasnoŭskiego. Nazwa została zaczerpnięta od potoku w zachodniej części regionu Mahilio. Repertuar zespołu obejmuje białoruską balladę ludową i pieśni wojenne, tańce narodowe oraz dzieła kompozytorów białoruskich. 

Grupa współpracuje z wieloma klubami rycerskimi z Białorusi i Europy, muzeami i ośrodkami badawczymi, mistrzami wczesnych instrumentów i zespołami ludowymi. Na koncertach można usłyszeć nie tylko tradycyjne utwory, ale także piosenki dobrze znane w popkulturze, m.in. „Child In Time” Deep Purple czy „Californication” Red Hot Chili Peppers. Do tej pory muzycy nagrali jedenaście albumów. 

Koncert w Golubiu-Dobrzyniu jest zaplanowany na sobotę 5 sierpnia o 19.00 przez Zamkiem Golubskim. Szczegółowy program mistrzostw można znaleźć na stronie www.zamekgolub.pl. Wstęp wolny. 

Tomasz Błaszkiewicz
fot. Stary Olsa

Powrót do średniowiecza komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się