:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Piłka nożna, Prezes przyszłości Drwęcy Golub Dobrzyń - zdjęcie, fotografia

W minionym sezonie Drwęca Golub-Dobrzyń pożegnała się z rozgrywkami ligi okręgowej, zajmując ostatnie miejsce w tabeli. O przyczynach spadku oraz planach na przyszłość mówi Grzegorz Górecki, prezes klubu

– W zasadzie od kilku miesięcy było wiadomo, że Drwęca Golub-Dobrzyń będzie walczyć o utrzymanie w lidze okręgowej. Gra zespołu pozostawiała wiele do życzenia, drużyna straciła aż 103 gole. Mimo wszystko, jest pan zawiedziony takim stanem rzeczy czy jednak pogodzony z faktem, że liga okręgowa to były w tym sezonie za wysokie progi?

– Od samego początku zdawaliśmy sobie sprawę, że mamy zespół, który będzie mógł jedynie walczyć o utrzymanie w lidze. Postawiliśmy przede wszystkim na wychowanków i na nich opieraliśmy grę zespołu. Życie zweryfikowało na jakim poziomie mamy w tej chwili piłkę seniorską w Golubiu-Dobrzyniu. Czy jestem zawiedziony? Nie, nie jestem, bo wiem, że ci chłopcy, którzy zostali w zespole, mimo przeciwności, grali do samego końca i dali z siebie co mogli, by utrzymać zespół w V lidze. Czy jestem pogodzony? Nie, również nie jestem z tym pogodzony, bo uważam że A-klasa to nie jest miejsce dla klubu z tak długą historią. 

– Trener Kierzkowski odpowiedzialność za wyniki wziął na siebie, ale wspominał także, że zaangażowanie zawodników (np. frekwencja na treningach) pozostawiało wiele do życzenia. Jakie pan ma wnioski, co nie funkcjonowało?

– Tak, to prawda. Jak pokazują listy obecności, frekwencja na treningach pozostawia wiele do życzenia. Wiadomo, nie jesteśmy profesjonalnym klubem i nie możemy wymagać od zawodników 100 proc. frekwencji, jednak miała ona bardzo duży wpływ na ostateczny wynik zespołu. Jeśli chodzi o mecze to w kilku spotkaniach zabrakło nam przysłowiowego szczęścia, bo graliśmy naprawdę fajnie w piłkę, w kilku brakowało umiejętności piłkarskich, a w samej końcówce sezonu zabrakło ludzi, gdyż sporo zawodników nie grało w meczach z powodu kartek, których zespół w tym sezonie otrzymał bardzo dużo. 

– Na ile realne jest pozyskanie przez Drwęcę sponsorów, lokalnych przedsiębiorców lub firm zewnętrznych, które zaangażują się w rozwój klubu?

– Oczywiście, funkcjonowanie klubu nawet na takim poziomie jak MKS Drwęca Golub-Dobrzyń bez wsparcia sponsorów jest bardzo trudne, a nawet, bym powiedział, niemożliwe. Umowy jakie podpisujemy z urzędem miasta zobowiązują nas do pozyskania we własnym zakresie 25 proc. otrzymanej kwoty z dotacji. Klub nie prowadzi działalności gospodarczej, a zatem musimy liczyć jedynie na przychylność sponsorów. W tej chwili mamy takie czasy, że bez pieniędzy bardzo trudno jest zbudować dobry i silny zespół. Zawodnicy, którzy reprezentują wyższy poziom sportowy kuszeni są przez kluby z większą zawartością portfela. Jeśli chodzi o samych sponsorów, nie jest łatwo. Po pierwsze, wyniki nam nie pomagają, a po drugie, do Drwęcy od wielu lat przyklejona jest „łatka”, którą bardzo trudno odkleić. Zarząd stara się jednak spotykać, rozmawiać i przekonywać przedsiębiorców, by wspierali MKS Drwęca. Co roku udaje się zebrać jakieś fundusze od lokalnych przedsiębiorców. W tym roku, dzięki przychylności jednej z lokalnych firm, udało się pozyskać również pieniądze od dużej firmy ogólnopolskiej, której siedziba znajduje się w Krakowie. To jednak kropla w morzu potrzeb naszego klubu.  Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim, którzy dotychczas wsparli nasz klub. To m.in. dzięki Państwa pomocy nasi zawodnicy mogą realizować swoje cele i podnosić umiejętności. Chciałbym również zachęcić tych, do których jeszcze nie dotarliśmy i z którymi jeszcze nie rozmawialiśmy, aby przyłączyli się do budowy piłki nożnej w Golubiu-Dobrzyniu. 

– Czy Drwęca mogła liczyć na wsparcie miasta, przede wszystkim to finansowe? Jeśli tak, na jakim poziomie ono było?

– Tak, MKS Drwęca finansowana jest przede wszystkim z pieniędzy pochodzących z budżetu miasta. W tym roku jest to kwota 81 tysięcy, z czego 50 tys. trafiło na piłkę seniorską, a 31 tys. na piłkę młodzieżową. Potrzeby klubu są niestety dużo większe. Dla zobrazowania podam, że budżet klubu w zeszłym roku zamknął się w kwocie ok. 120 tys. W klubie można by zrobić dużo więcej, niestety jak to wszędzie bywa, ograniczeni jesteśmy funduszami.

– Jak będą wyglądały najbliższe tygodnie w klubie? Mam na myśli zarówno poszukiwania nowego szkoleniowca, jak i szersze działania. 

– W tej chwili mamy przerwę w rozgrywkach. Głównym zadaniem zarządu w najbliższym czasie będzie znalezienie następcy Łukasza Kierzkowskiego. Prowadzone są już wstępne rozmowy z kandydatami, ale na dzień dzisiejszy nazwisko trenera nie jest jeszcze znane. W najbliższym czasie chcielibyśmy skupić się również na budowie zespołu, ale nasze ostateczne plany uzależnione są przede wszystkim od tego, jak zachowają się zawodnicy. Część już zapowiedziała, że zostaje i chce nadal grać w klubie, ale są też tacy którzy nie do końca się zadeklarowali. Są też tacy, którzy ostatnio nie grali i zapowiedzieli chęć powrotu. Jak będzie? O tym przekonamy się już na treningach. 

– Czy planują Państwo stworzenie kompleksowego planu naprawczego, dzięki któremu klub może wrócić do wyższej ligi?

– Dziś seniorska piłka robi krok w tył, ale to nie oznacza, że w klubie jest jakaś tragedia. Oczywiście, pewnie można było tego uniknąć, ściągnąć kilku zawodników i walczyć o dużo wyższe lokaty. Niestety, trzeba mieć na to jednak zapewnione fundusze. Uważam, że Drwęca Golub-Dobrzyń od wielu lat tkwi w „błędnym kole”, z którego bez pomocy ciężko jest nam się wyrwać. Aby klub mógł zacząć prężnie funkcjonować, potrzebne są na to stałe środki z miasta oraz od sponsorów, a w pracę w klubie zaangażowanych musi być więcej osób niż dotychczas. My dzisiaj postawiliśmy na swoich zawodników i przede wszystkim na nich chcemy opierać zespół. Oczywiście, obecny spadek do niższej klasy boli i nie jest przyjemny, ale patrząc na pracę z młodzieżą, która w tej chwili jest prowadzona w Golubiu-Dobrzyniu, jestem pewny, że przy odpowiednim zaangażowaniu jesteśmy w stanie w miarę szybko w seniorskiej piłce wrócić do wyższej ligi. Potrzeba na to czasu, cierpliwości i ciężkiej pracy. Zrozumieć to muszą również wszyscy, którzy mają jakikolwiek wpływ na to co dzieje się w klubie. Mówię tu nie tylko o zawodnikach, trenerach i zarządzie, ale również o członkach klubu, kibicach, władzach miasta, radnych oraz sponsorach, bez których odpowiednie funkcjonowanie klubu nie jest możliwe. Jeśli wspólnie nie dojdziemy do porozumienia, seniorska piłka w Golubiu-Dobrzyniu zawsze będzie borykać się z problemami. Uważam, że nie może być takiej sytuacji, o której coraz częściej słyszę, że po spadku MKS Drwęca obcięta będzie miała budżet z miasta. Jeśli radni w ten sposób podchodzą do sprawy, to niestety ciężka praca, która w tej chwili jest wykonywana, nie odniesie zamierzonego rezultatu. Pieniądze, które inwestowanie są dzisiaj w tych młodych chłopaków zgarną ościenne kluby, w postaci wyszkolonych zawodników. Musimy podjąć odpowiednie kroki i działać wspólnie, aby tym młodym chłopakom dać odpowiednie warunki do tego, by chcieli grać w tym mieście, również w najstarszej grupie wiekowej. Mam nadzieję, że zwycięży rozsądek i już w niedalekiej przyszłości MKS Drwęca wróci na odpowiednie tory.
 

Rozmawiał: 
Tomasz Błaszkiewicz
fot. archiwum

Reklama

drwęca golub-dobrzyń - komentarze opinie

 • gość 2018-07-10 19:25:25

  Żadnego konkretu,kto jest winny,wina na siebie,konsekwencje jaki,żadne ,Kierzkowski zarobił kupę kasy i odejdzie a Zarząd mówił że idziemy w dobrym kierunku,Bzdury i zamydlanie niekompetencji i zadufania w sobie i jeszcze święto piłki na pogrzebie seniorów

 • gość2 - niezalogowany 2018-07-18 08:40:11

  Konkrety są takie, że P.S zaczął niszczyć MKS swoimi pomysłami i wariackimi posunieciami. Tam nie było żadnego pomysłu, plan na jeden sezon, zero przyszłości związanej z młodzieżą nawet nie widział jakie ma grupy u siebie w klubie jak rządził. Razem z trenerem z Lipna zaczęli z Drwęcą zmierzać ku spadku. Kupę kasy to zarobił właśnie Strzelecki i jego przyjezdni piłkarze!! Tam własnie zaczął sie spadek do A klasy !!!!

 • gość 2018-07-20 08:34:34

  Kolejne bzdury było 8 wygranyvch z rzędu,bzdury,drużyna spadła to jest fakt,a nie zaklinanie rzeczywistości inne "slabre" zespoły Kowalewo czy Ciechocin utrzymały się,brak wzmocnień i katastrofa.Co to znaczy wziąć odpowiedzialność na siebie to odejść z klubu a teraz winni poprzednicy jeszcze 3-5 lat winni a my jesteśmy wspaniali to oni,to oni.A teraz jest plan spadku do B klasy,jaki miał plan Zarząd,jakim był trenerem Kierzkowski środowisko piłkarskie regionu wie,wiedziało idzie ku lepszemu,poprawiają w B klasie a wszystko winni poprzednicy,my jesteśmy wspaniali

 • gość 2018-07-20 08:41:18

  Pomysł awansu do IV to poroniony pomysł dla miasta to A klasa to jest szczyt marzeń tego środowiska,brak atmosfery i wsparcia minimalizm i brak wyników a póżniej szukanie winnych u poprzednikach tak najłatwiej to nie my to oni my jesteśmy mocni i przegrywamy 8:0 na koniec ligi,Kierzkowski wspaniały trener ....

 • gość 2018-07-20 08:46:15

  Wyniki oceniają Zarząd i trenera a nie poprzednicy,inni jakoś mimo kłopotów utrzymali się a słabe odgrzewane kotlety a gra bez pomysłu piłka do przodu i hajda na koń,tylko my nie mamy napastników i pomysłu na grę,przegrane 2 połowy ,11 przegranych z rzędu wspaniały trener a wszystkiemu winny P.S to nie my to Oni my wszystko poprawiamy i spadamy.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

-- Pożyczki bez BIK na raty do

-- Pożyczki bez BIK na raty do 20.000 i chwilówki na dowód. GOLUB - DOBRZYŃ 508055036


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM DZIAŁKĘ 1500 M2 W

DZIAŁK BUDOWLANA ZLOKALIZOWANA NA PRZEDMIESCIU GOLUBIA OD STRONY WJAZDU UL. TORUŃSKĄ. DOSKONAKLE UMIEJSCOWIONA W CICHYM I ZIELONYM TERENIE Z..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie na

Przestronne, słoneczne mieszkanie na parterze. Kompletnie wyposażone. Po remoncie. Do mieszkania przynależy duża piwnica. Salon 19m2, Sypialnia..


Zobacz ogłoszenie

POŻYCZKI bez BIK na raty do

POŻYCZKI NA RATY OD 1000 DO 20.000zł. Również na dówód. Golub, Kowalewo i okolice. Dojazd do klienta. 572148143


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez golub-cgd.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Wydawnictwo Promocji Regionu Sp. z o.o. z siedzibą w Golub-Dobrzyń 87-400, Rynek 20

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"