:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Promień Kowalewo Pomorskie wygrywa z Pomorzaninem Serock

15/06/2018 09:49
Piłka nożna, Promień Kowalewo Pomorskie wygrywa Pomorzaninem Serock - zdjęcie, fotografia

W 28. kolejce kujawsko-pomorskiej okręgówki Promień Kowalewo Pomorskie grał u siebie z zespołem Pol-Osteg Pomorzanin Serock. Gospodarze po ciekawym pojedynku triumfowali 2:0.

Nasi zawodnicy przystępowali do sobotniego spotkania z chęcią zrehabilitowania się za ubiegłotygodniowy blamaż. „Promyczek” w mocno eksperymentalnym składzie, z trzecim bramkarzem pomiędzy słupkami, przegrał z KS-em Łochowo aż 1:8. Przewagę psychologiczną mieli więc goście, którzy w ubiegłym tygodniu pewnie pokonali Flisaka Złotorię 4:0.

Obie drużyny zajmują miejsca w środku tabeli, toteż było pewne że nie będą zbytnio forsować tempa. Dodatkowym minusem był lejący się z nieba żar, który doskwierał obu jedenastkom. W pierwszej połowie na indywidualne wyróżnienie zasłużył zdecydowanie Piotr Walaszkowski. Był to najaktywniejszy zawodnik gospodarzy, który swoimi rajdami raz za razem uprzykrzał życie defensorom Pomorzanina. Kilka groźnych sytuacji mieli też goście, ale świetnie spisywał się powracający do bramki Dybka. W 25. minucie Miłosz Korpalski postraszył naszego golkipera silnym strzałem, jednak ten nie dał się zaskoczyć. Dwie kolejne groźne sytuacje, w 30. i 33. Minucie, także w porę wyjaśnił zawodnik z numerem 68 na plecach. Sędzia zaprosił oba zespoły na przerwę przy stanie 0:0.

Druga połowa toczyła się w podobnym tempie co pierwsza. Zespoły próbowały konstruować składne akcje i wyjść na prowadzenie. Około 60. minuty Dybka popisał się kolejnymi dwiema znakomitymi interwencjami i uchronił swój zespół przed stratą bramki. Kilka minut później prawą stroną boiska ruszył Dawid Pawlewicz, jednak jego słaby strzał nie był w stanie zagrozić bramkarzowi Pomorzanina. W końcu jednak ok. 70. minuty Bartosz Jagielski silnym strzałem zza pola karnego wyprowadził kowalewską jedenastkę na jednobramkowe prowadzenie, ku uciesze kilkunastu lokalnych kibiców. Pod koniec spotkania chwalony wcześniej Piotr Walaszkowski w końcu dopiął swego i ustalił wynik spotkania na 2:0. Dwunaste zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem.

W następnej kolejce podopieczni Dariusza Rozwadowskiego podejmą u siebie Flisaka Złotoria. Początek spotkania w sobotę o godzinie 16.00 na stadionie przy ulicy Chopina.

Tekst i fot.
(LB)

Promień Kowalewo Pomorskie wygrywa z Pomorzaninem Serock komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Wiele banków w 1 miejscu!

DOM FINANSOWY QS to jedyne miejsce w Golubiu-Dobrzyniu gdzie przy jednej wizycie sprawdzisz swoją zdolność kredytową, poznasz ofertę wszystkich..

Zobacz ogłoszenie

Pisanie Tekstów Na Zlecenie -

Potrzebujesz tekstu, a masz trudności z przelaniem myśli na papier? Nie ma się czym martwić! Wystarczy, że się z nami skontaktujesz i wyjaśnisz..

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Wydawnictwo Promocji Regionu Sp. z o.o. z siedzibą w Golub-Dobrzyń 87-400, Rynek 20