:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C słabe opady deszczu

Przyjmą przedszkolaków

Oświata, Przyjmą przedszkolaków - zdjęcie, fotografia

W budynku gimnazjum w Radominie trwają prace remontowe. Są jeszcze wolne miejsca w powstającym przedszkolu publicznym

W miejscu przeznaczonym na radomińskie przedszkole przygotowania idą pełną parą. Malowane są ściany, a meble czekają na montaż. Powstaje spis pomocy dydaktycznych oraz zabawek dla dzieci. Na placu przy przedszkolu powstanie plac zabaw. Budynek musi być dostosowany do potrzeb dzieci w różnym wieku, ponieważ w przedszkolu powstaną cztery oddziały. Przygotowania nowej placówki prowadzi doświadczona nauczycielka przedszkola Stefania Kłoss, we współpracy z Urzędem Gminy Radomin.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola złożyło ok. 75 rodzin. Są jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 roku życia. Formularze rekrutacyjne można znaleźć w budynku Szkoły Podstawowej w Radominie. Warto już kupować rzeczy wchodzące w skład wyprawki dla dziecka. Zachęcamy do włączania maluchów w przygotowania. Potrzebne będą m.in. buty na zmianę (nie mogą być sznurowane), dodatkowy zestaw ubrań, strój do zajęć sportowych, szczoteczka do zębów, pasta i kubeczek, szczotka lub grzebień do włosów, artykuły papiernicze. Młodsze dzieci, które będą leżakować, muszą mieć piżamkę oraz pościel. Szczegółowy spis potrzebnych przedmiotów można znaleźć na stronie „Przedszkolaki z Radomina” na fejsbuku.

– Przedszkole będzie czynne w godzinach 6.30-16.30. Będzie możliwość zmiany czasu opieki nad dzieckiem, ponieważ mamy świadomość, że niektórzy rodzice później kończą pracę – tłumaczy Stefania Kłoss. – Pięć godzin jest darmowych, a opłata za każda następną będzie wynosiła złotówkę. Takie są ogólnopolskie zasady. Jesteśmy w trakcie przygotowywania budżetu dla personelu dydaktycznego oraz obsługi. Będzie zatrudnionych czterech nauczycieli, dyrektor, sekretarka oraz trzy osoby pełniące funkcję pomocy nauczyciela.

Przedszkole Publiczne w Radominie będzie spełniać wymogi zawarte w nowej podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Zapraszamy do zapoznania się z nią. Dokument można znaleźć na wcześniej wspomnianej stronie „Przedszkolaki z Radomina”.

Tekst i fot.

Daria Szpejenkowska

Przyjmą przedszkolaków komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się