:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



Rekreacja, Rekordowy szczupak - zdjęcie, fotografia
Gazeta CGD 13/05/2019 18:00

Każdy młody wędkarz wstępując w szeregi związku wędkarskiego, marzy o złowieniu ryby swoich marzeń. Jednak nie każdemu się to udaje. Ale są i tacy śmiałkowie, którzy mają się czym pochwalić. Przykładem jest Jacek Stefański.

Ostatni weekend dla Jacka Stefańskiego był pamiętny. Sobotni dzień nie zapowiadał się tak emocjonująco. Wędkarz udał się na zbiornik wodny do Radzik Dużych. Znajduje się tam sztuczny akwen o powierzchni 46 hektarów, będący w dzierżawie Polskiego Związku Wędkarskiego. Dla wędkarzy został udostępniony w 2018 roku, a więc niedawno. Woda w tym jeziorze jest bardzo czysta, a wędkarze bardzo dobrze o niego dbają, zarybiając go corocznie.

Nasz bohater postanowił „zapolować” na szczupaka. W tym celu zastosował odpowiedni sprzęt. Była to „guma savage gear cannibal”, plecionka 0,15 o wytrzymałości 13 kg. Pozostało tylko czekać na odpowiednia rybę. Tą rybą okazał się dorodny szczupak o długości 103 cm. Walka z nim nie była łatwa, co na pewno wiedzą doświadczeni wędkarze, ale się opłacała. Ryba po zmierzeniu i sfotografowaniu trafiła z powrotem do wody.

Tak dobrze rozpoczęty sezon wędkarski zapowiada się dobrze. Czy będzie to rekordowy szczupak w kole wędkarskim „Drwęca”? Gratulujemy i życzymy udanych dalszych połowów.

Tekst. (Maw)
Fot. Nadesłane

Reklama

Rekordowy szczupak komentarze opinie

  • Miki772 - niezalogowany 2019-05-14 09:18:27

    Tylko dać mu buzi i do wody

  • Gość - niezalogowany 2019-05-14 10:57:08

    Sexi

  • Bzyk - niezalogowany 2019-05-14 11:03:11

    Piękna sztuka pozazdrościć - marzenia wielu wędkarzy - gratulacje i powodzenia w dalszych połowach

  • Gość - niezalogowany 2019-05-14 12:38:25

    Ładny krokodyl ,gratulacje.

  • Gośćjagoda - niezalogowany 2019-05-14 13:06:51

    Ile ważył ten szczupak. Bo mojej chrzesnicy mąż 4.05.2019 zlowil szczupaka 5.850 drugi 3640.

  • Agnieszka - niezalogowany 2019-05-14 16:03:50

    Gratuluję. Piękna rybcia. Ja we wrześniu 2018 złowilam 80cm szczupaka.

  • Krzysztof - niezalogowany 2019-05-14 20:01:29

    Amator...

  • Gość - niezalogowany 2019-05-14 21:41:57

    To Ciekawe,dzisiaj dosłownie kolega złapał identycznego 103 cm, my zważyliśmy.,miał 7,68 .Jezioro Falmierowskie PZW

  • Gość - niezalogowany 2019-05-14 21:49:12

    A ja rzucam i rzucam i nic może zła pora, lub pogoda co???

  • Cocoloco - niezalogowany 2019-05-15 00:00:30

    Szczupak wrócił do wody? Dlaczego

  • Gość - niezalogowany 2019-05-15 06:25:49

    Witam wszystkich ja w sobotę wieczorkiem też dostałem życiówkę ,mój szczupły miał 85cm ważył 4.10kg jazde zrobił konkretną .pozdrawiam.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-15 06:26:11

    Witam wszystkich ja w sobotę wieczorkiem też dostałem życiówkę ,mój szczupły miał 85cm ważył 4.10kg jazde zrobił konkretną .pozdrawiam.

  • Gość Lech Poznań - niezalogowany 2019-05-15 09:30:21

    Ja złowiłem szczupaka 16.5 kg 1,7cm taki sobie na woblera od dorszy