:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -8°C pochmurno z przejaśnieniami

Rolnicy pisali test

Ciekawostki, Rolnicy pisali - zdjęcie, fotografia

Robert Chyliński z Klonowa to rolnik z naszego powiatu posiadający najbardziej wszechstronną wiedzę z zakresu rolnictwa. Wygrał powiatowe eliminacje 26. Olimpiady Wiedzy Rolniczej

O tytuł najlepszego rywalizowało 21 osób z powiatu, w tym coraz większe grono kobiet. W tym roku padł kolejny rekord. Na sprawdzenie wiedzy zdecydowało się siedem pań. Olimpiada polega na napisaniu testu składającego się z 40 pytań. Mogą dotyczyć bardzo odległych od siebie dziedzin od ekonomii, przez hodowlę i uprawę, a kończąc na BHP. Aby wygrać należy więc być bardzo wszechstronnym.
– Wszyscy startujący w konkursie są świetni, ponieważ przychodzą, piszą test i przez to chcą sprawdzić swoją wiedzę. Nawet jeśli na jakieś pytania nie znali odpowiedzi to z pewnością po powrocie do domów będą chcieli dowiedzieć się jakie były te poprawne. Przez to też poszerzają swoją wiedzę – mówi Dorota Weber, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Golubiu-Dobrzyniu.
Największą wiedzą w tym roku popisał się Robert Chyliński z Klonowa. Drugie miejsce przypadło Michałowi Płocharskiemu z Węgierska, a trzecie Arkadiuszowi Żuchowskiemu ze Świętosławia. Na wysokim piątym miejscu konkurs ukończyła najlepsza z pań Katarzyna Malanowska.
Każdy uczestnik konkursu wrócił do domu z nagrodą. Ci najlepsi wzbogacili się o atrakcyjne przedmioty jak telewizor czy piła łańcuchowa. Zakup nagród był możliwy dzięki pomocy wielu sponsorów wśród których znalazły się m.in. samorządy powiatu oraz przedsiębiorstwa związane z branżą rolną.
Zwycięzca powiatowych eliminacji olimpiady będzie reprezentował nas na wojewódzkim etapie olimpiady w Przysieku 30 listopada. Życzymy powodzenia.

Tekst i fot. (pw)

Rolnicy pisali test komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się