:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Ruszyły konsultacje w Elgiszewie

Urzędy, Ruszyły konsultacje Elgiszewie - zdjęcie, fotografia

28 lutego w Elgiszewie przeprowadzono I Spotkanie Konsultacyjne ramach projektu „Dobre konsultacje, dobry plan”. Zebrani dyskutowali o porządku w ich miejscowości

W środowe przedpołudnie 28 lutego świetlica wiejska w Elgiszewie wypełniła się po brzegi. W konsultacjach uczestniczył również wójt gminy Ciechocin Jerzy Cieszyński, który zwrócił uwagę na konieczność wprowadzenia planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Elgiszewo. 

– Elgiszewo jest jedną z najlepiej rozwijających się miejscowości na terenie gminy – mówi Jerzy Cieszyński. – Ta miejscowość, ze względu na atrakcyjne położenie na trasie Golub-Dobrzyń – Toruń, bliskość rzeki Drwęcy, lasów i Osady Karbówko, jest chętnie wybierana przez inwestorów, dlatego nie możemy pozwolić na budowanie „jak Polak sobie chce”. Pora budować tu w zamierzonym porządku i planie. To ważne jest ze względu na to, że Elgiszewo kiedyś może stać się małym miasteczkiem, dlatego ułożenie budynków i uliczek jest takie ważne.

Zebrani wysłuchali prelekcji na temat zagospodarowania przestrzennego i celu tworzenia planów zagospodarowania wygłoszonej przez Kamila Kochnera, młodszego referenta ds. inwestycji i planowania przestrzennego w Urzędzie Gminy Ciechocin.

– Plany miejscowe są bardzo ważnymi dokumentami planistycznymi – mówi Kamil Kochner. – Określają jakie przeznaczenie mają mieć poszczególne grunty. W ramach projektu Urząd Gminy Ciechocin pragnie wypracować metody konsultacji, które zaangażują mieszkańców w prace planistyczne już na etapie tworzenia koncepcji planu. Dzięki wspólnej dyskusji możemy wypracować najlepsze rozwiązania planistyczne dla naszej małej ojczyzny.

Projekt został wspólnie przygotowany i jest realizowany w partnerstwie przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych i Fundację Stabilo. Dofinansowanie przyznane w ramach projektu powierzone jest na realizację procesu konsultacji dokumentów planistycznych.

Kolejne spotkanie zaplanowano na kwiecień z najmłodszymi mieszkańcami. Będzie to spotkanie edukacyjne dla dzieci w szkole. Dzięki temu spotkaniu najmłodsi mieszkańcy będą mieli możliwość wskazania czego młody obywatel oczekuje od dzisiejszej rzeczywistości, która go otacza.
 

Tekst i fot. 
(nał)


Ruszyły konsultacje w Elgiszewie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się