:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Rycerskie zmagania na Zamku Golubskim

Zamek w Golubiu-Dobrzyniu, Rycerskie zmagania Zamku Golubskim - zdjęcie, fotografia

W dniach 6-8 lipca na Zamku Golubskim odbędzie się 42. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. Jakie atrakcje czekają na gości?

Impreza ruszy już w piątek 6 lipca o 18.00. Wówczas planowany jest przemarsz orszaku rycerskiego ulicami Golubia-Dobrzynia oraz inauguracja turnieju na rynku golubskim. Oficjalnie turniej rozpocznie się w sobotę o 11.00. Godzinę później ruszą pierwsze eliminacje do turnieju konnego oraz kuszniczego i łuczniczego. O 14.00 z pokazem wystąpi Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z kolei o 14.30 w turnieju zaprezentują się młodzi rycerze, a pół godziny później rozpoczną się drugie eliminacje do turnieju konnego. Na 17.00 zaplanowano pokaz rycerzy pieszych. Ciekawie zapowiada się międzynarodowy turniej konny rycerzy ciężkozbrojnych – kruszenie kopii (Joust) o 17.30. Sobota zakończy się nocnym pokazem kaskaderskim „Koń i ogień – dwa żywioły” od 22.00 (wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny). 

W niedzielę na 11.30 przewidziano finały: indywidualnego turnieju konnego oraz kuszniczego i łuczniczego (fosa zamkowa). O 13.00 z drugim pokazem wystąpi Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 13.30 to dalsze zmagania w międzynarodowym turnieju konnym rycerzy ciężkozbrojnych. Godzinę później zaprezentuje się grupa kaskaderska, następnie młodzi rycerze (15.30) oraz rycerze piesi (16.00). Na koniec, o 16.30, wystartuje międzynarodowy drużynowy turniej konny. Poszczególne wyniki zostaną ogłoszone o 17.30. Odbędą się też pokazy grup rekonstrukcyjnych, występy nadwornego lutnisty Królewny Anny, występy chóru Luisen Vocalensemble z Berlina. Będą dostępne kramy z pamiątkami, jadłem i napitkiem.

Organizatorzy przypominają, że w związku z turniejem nastąpi zamknięcie ul. PTTK na odcinku od skrzyżowania z ul. Dworcową i Słuchajską do skrzyżowania z ul. Brodnicką. Ulica PTTK i przyległe tereny będą parkingiem dla publiczności turnieju.

Głównym partnerem wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Patronatem turniej objęli: marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku Ryszard Bober. Nasz tygodnik jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia. 
 

(ToB)
fot. materiały promocyjne

Rycerskie zmagania na Zamku Golubskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się