:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Są chętni na bloki

Inwestycje, chętni bloki - zdjęcie, fotografia

Niemal dwa miesiące temu odbyło sie zebranie, podczas którego władze gminy Golub-Dobrzyń zaproponowały trzy lokalizację bloków, które miałyby powstać we współpracy z Rypińskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. Dziś wiemy, że najpopularniejszą lokalizacją okazało się Owieczkowo.

Władze gminy zaproponowały trzy lokalizację bloków: we Wrockach przy drodze krajowej, w Nowejwsi oraz przy drodze wojewódzkiej, w kierunku Wąbrzeźna, we wsi Owieczkowo. Chętni mogli składać deklaracje w gminie i po miesiącu okazało się, że najwięcej, bo ponad 20 deklaracji dotyczy bloku w Owieczkowie.

– Oczywiście wciąż czekamy na chętnych – dodaje Krzysztof Pieczka, sekretarz gminy. – Deklaracje można składać w urzędzie gminy. Teren w Owieczkowie jest na tyle duży, że można być elastycznym co do liczby lokali. W najbliższym czasie chcemy zorganizować spotkanie zainteresowanych z przedstawicielami RTBS.

Jeśli liczba zainteresowanych będzie odpowiednia, gmina Golub-Dobrzyń wstąpi do RTBS i będzie można rozpocząć budowę.

(pw)

Są chętni na bloki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się