:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Sezon studniówek zakończony

W piątek 9 lutego maturzyści z Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim zakończyli tegoroczny sezon studniówek w powiecie golubsko-dobrzyńskim. Zabawa, w rytm muzyki duetu Signum, trwała niemal do białego rana. Obecnie podczas zimowych ferii wszyscy uczniowie regenerują siły, ale od końca lutego przed czwartoklasistami technikum ostatnia prosta. Początek egzaminów maturalnych już 4 maja

Symboliczne sto dni przed maturą corocznie wyczekiwane jest z ogromną niecierpliwością. Jednak zanim zaczną się mniej radosne chwile w życiu maturzysty, to pierwszy poważny bal przynosi uczestnikom wiele wzruszeń. Zresztą nie tylko im. 

– Stoją przed nami już nie chłopcy, ale przystojni mężczyźni, już nie dziewczęta, ale piękne młode kobiety. Lata spędzone w szkole zmieniły ich nie tylko zewnętrznie, ale też ukształtowały charaktery – mówiła w imieniu rodziców Dorota Jankowska. – Pragnę serdecznie podziękować dyrekcji szkoły i nauczycielom za poświęcony naszym dzieciom czas, cierpliwość i wysiłek włożony w ich edukację. Klasa czwarta technikum miała to szczęście, iż matczyno-szkolną opieką otoczyły ich dwie niezwykłe kobiety. Dziękuję wychowawczyniom, paniom Joannie Turczyńskiej i Agnieszce Szymańskiej, za opiekę nad klasą, wyrozumiałość i tolerancję, ale również konsekwencję i zdecydowane stawianie wymagań – dodała przedstawicielka rady rodziców.

– Studniówka była piękna, zaś młodzież bawiła się wyśmienicie – ocenia Agnieszka Szymańska. – Mieliśmy początkowo małe kłopoty z jej organizacją, ponieważ klasa jest nieliczna, a niestety, nie wszyscy mogli wziąć udział w zabawie. Jednak wszystkie perturbacje zostały w pełni zrekompensowane cudowną zabawą. Niezawodni okazali się także nauczyciele, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie młodzieży – dodaje.

Pomysłowa młodzież sprawiła swojej wychowawczyni atrakcyjną niespodziankę. 

– Zaskoczyli mnie i bardzo wzruszyli występem tanecznym. Moi uczniowie przygotowali go w całkowitej tajemnicy, tylko jedna nauczycielka, Elżbieta Bender, wiedziała, co się szykuje, ale nie zdradziła się ani jednym słowem. Młodzi wymyślili układ choreograficzny, dobrali muzykę i zaaranżowali taneczne show. To było niesamowite – podkreśla Agnieszka Szymańska.

Bohaterowie wieczoru także są bardzo zadowoleni z zabawy. 

– Ogromnie mi się podobało. Studniówkę zaliczam do jak najbardziej udanej imprezy. Szkoda, że trwała tak krótko – mówi Oliwia Słomińska.

Jej opinię potwierdza Paulina Kaczmarek. 

– Była to najlepsza impreza w moim życiu. Wszyscy wspólnie się bawiliśmy, żałuję, że tak szybko się skończyło. Ja chcę jeszcze jedną studniówkę – śmieje się Paulina.

Zabawa, niestety, szybko się kończy. Już wkrótce przed maturzystami pierwsze poważne decyzje, które zaważą na ich dorosłym życiu. 

– Po skończeniu szkoły i egzaminów, najpierw chciałabym wyjechać do pracy za granicę. Ale od września planuję uczyć się dalej. Myślę o dwuletnim studium, jednak kierunek, na razie, to moja słodka tajemnica – mówi Paulina Kaczmarek.

Wszystkim maturzystom życzymy realizacji planów i w maju będziemy trzymać za nich kciuki.
 

Tekst i fot. (krzan)

Sezon studniówek zakończony komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się